Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a gazdasági és vidékfej...

Milyen a gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki szak? Vélemény?

Figyelt kérdés
2015. márc. 17. 21:03
 1/3 Dávid ***** válasza:

Gazdasági agrármérnök diplomám van a SZIE-n (Gödöllő).


Nagyon színvonalas az agrár oktatás, de nincs semmi értelme, hacsak nincs szüleidnek földje.


Amúgy lehet szakosodni vidékfejlesztési szakirányra, akkor kormányhivatalokban dolgozhatsz.


Választhatsz még marketing, logisztika, pénzügy szakirányt a Szent István Egyetemen.


Ha az informatika érdekel, menj logisztikusnak, degeszre keresheted magad. Ha lány vagy és pontosan dolgozol akkor menj vidékfejlesztésre vagy pénzügyre (az utóbbi jobban fizet).


De igazából az egyetem csak alapot ad, a valós tudás kb 25%-a jön az egyetemről, 75%-a egyéb tudás (munkatapasztalat, nyelvvizsga, informatikai ismeretek).


Amúgy a vidékfejlesztési szakirány a legkönnyebb, utána jön a marketing, a logisztika-pénzügy/gazdasági szakok kissé nehezebbek.

2015. márc. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia.:) Köszönöm a választ. Igazából még nem döntöttem el, hogy hova szeretnék menni. Csak azt hallottam,hogy ezzel a szakkal,banki helyeken is ellehet később helyezkedni. Sajnos,a pénzügyi szakra viszont rengeteg pont kell...ezért ods nincs sok esélyem bekerülni. Hasonló szak esetleg van? :)
2015. márc. 21. 16:04
 3/3 A kérdező kommentje:
Írtam privát üzenetet. :)
2015. márc. 21. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!