Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy fontos kérdés felétek,...

Egy fontos kérdés felétek, valami tanács matek érettségire, hogy sikerüljön egy kettesre?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Én múlt évben matekból megbuktam év végén. Átmentem szépen a pótvizsgán, de ugye én 12-ik évfolyamban buktam meg amihez hozzájárul a matek érettségi. Nem mehettem májusban, ezért októberben tudtam csak menni ami nem sikerült. Most május 5-én lesz a matek érettségi, és még nem készültem rá. Pedig akarok de nem tudom milyen úton kezdjem el, nem akarom elrontani. Segítsetek légyszíves. Köszönöm.

2015. márc. 22. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ilyen előzmények után még nem kezdtél el készülni, akkor nem tudom, milyen tanácsra számítasz, vagy mi lenne hasznos neked. De elmondom a nagy titkot egy szóban:

TANULNI!

2015. márc. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen tudom a nagy titkot, csak nekem mindig azt mondták, hogy lökdösni kell én csak egy kis inspirációt, vagy valami megindító tanácsot szeretnék. :)
2015. márc. 22. 23:28
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szekálni akarlak, de ez elég késő bánat... 1,5 hónap alatt készülnél fel tökegyedül? Könnyű az érettségi, de nem ennyire...


Amit tudok tanácsolni:

9-12. osztályos feladatgyűjtemény és tankönyv beszerzése. 0-24 ezt pörgetni, akár párhuzamosan.

Emellett(!) az előző időszakok érettségijeinek végigcsinálása.


Nem lehetetlen amit akarsz, de mindenféle szórakozásról le kell ehhez mondanod érettségiig.

2015. márc. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem tök egyedül, kedden megyek matek tanárhoz. Tudtam intézni egy jó matek tanárt. Gondoltam arra a módszerre, hogy van egy adott feladat, és a lépéseket megoldásokat beszámozva megjegyzésekkel megoldani, hogy otthon is tudjam az alapján megcsinálni. És addig eszerint csinálni, míg magamtól nem megy. :)
2015. márc. 22. 23:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi inspiráljunk téged? Minek, ha ennyi bukás nem volt elég? Ne haragudj, de ez egy érettségi vizsga, nem egy éretlenségi. Ezt tartják a civilizáció felnőtté avatási szertartásának, hát nőjél fel hozzá. De ha nagyon akarod, én meginspirállak: ez az utolsó ingyenes lehetőséged, utána már kemény pénzekért várhatod a sült galambot, ha akarsz valaha érettségit.
2015. márc. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne a kettesre készülj, hanem inkább négyes-ötösre. Vizsgahelyzetben az ember könnyen elhibázza azt is, ami gyakorlásnál még ment, így aki kettesre készül, az mindig megbukik. Talán jövőre sikerülni fog, ha rendesen felkészülsz, tanulsz, gyakorolsz.
2015. márc. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

# 4/4 Időpont ma 23:46


Ezesetben egyetlen egy tanácsra van szükséged:

Gyakorolni-gyakorolni-gyakorolni. Ne kövesd el azt a gyakori hibát, hogy "áh, ez úgyis megy, ezt nem csinálom meg". Érettségi stresszhelyzet, és kell az, hogy egy-egy feladatot már ne agyból, hanem "szó szerint" csuklóból tudj megoldani, hogy az agyaddal más részfeladaton tudj gondolkodni.


Tipikus ilyen a másodfokú függvény gyökkeresése (avagy mennyi az x?). Érettségin annak, hogy felírod a megoldóképletet 0,5 mp alatt kell mennie (költői túlzással). Azon nem gondolkodhatsz, hogy: "akkor ide most b^2? vagy -b^2? vagy c?? Jézusom!..." vagy egy síkidom kerülete/területe ugyanez. Reflexből menjen, és akkor lesz időd gondolkodni a feladaton. Ha ilyeneken is gondolkodnod kell, az baj, mert rengeteg időt el tud venni.

2015. márc. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha mégy tanárhoz, és komolyan is fogod venni (!), akkor van esélyed. Nekem is volt ilyen tanítványom múlt félévben, aki szeptember elején jelentkezett be hozzám, hogy készítsem fel az október eleji pótérettségire. És sikerült neki, majdnem hármas lett. Tehát van esély.


Biztosan kapsz majd rengeteg feladatot a magántanártól (én úgy csináltam, hogy hetente 3-4 próbaérettségi feladatsort végigcsináltattam vele, plusz ha kiderült, hogy valami téma nem megy neki, még abból is egy rakat gyakorló feladatot). Ezeket vedd nagyon komolyan és csináld meg szorgalmasan.

2015. márc. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szia

én is most érettségizem. matektanárom csinál minden tananyaghoz videókat nézegesd meg őket . persze nem kell mindet , de amit nem tudsz azt szerintem érdemes megnézned és közbe csináld úgy , hogy vele együtt csinálod a feladatokat. Remélem valamit segít majd :)

2015. máj. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2015. máj. 3. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!