Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon nehéz nekem a matek a...

Nagyon nehéz nekem a matek a BME-GTK-n. A Corvinuson és a BGF-en is ilyen nehéz?

Figyelt kérdés
Nagyon magasak a követelmények itt, ugyanazt várják el, mint a mérnököktől, csak nem értem, hogy miért. Gondolkodom, hogy újrafelvételizek majd a Corvinusra vagy a BGF-re. Vagy ott is nehéz a matek A1, A2, statisztika, ökonometria, stb?

2015. márc. 23. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ott se könnyű. Mindenhol a matek a szórótárgy.
2015. márc. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt vettem észre amúgy, hogy úgy akarjuk érteni a matekot, hogy nem is gyakorolunk. (Pedig GTK-n nem egy nagy kaland amúgy kb semmi más)

Van egy ilyen könyv hogy matematika a műszaki főiskolák számára, ebben van jó sok gyakorlófeladat.


OE-n amúgy könnyű úgy hallottam. Mesélt onnan valaki, hogy egy estével előtte tudta meg mi az az integráljel, és kettest írt másnap.

2015. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal a BME-nek elég magas színvonalú könyvtára van.Már csak azért sem tévedek,mert én is használom rendszerint.Ott legalább 100 ha nem több olyan könyvvel találkozhatsz,ami az analízis alapjait tökéletesen elmagyarázza.Innentől minden rajtad múlik,szerintem egy gyengébb matematikai alappal rendelkező diák is el tudja sajátítani pár nap alatt,ha van egy kis érzéke hozzá(márpedig ha BME-re jársz,gyanítom,hogy csak van valami).Szerintem ne add fel ilyen könnyen,nem a világ vége a matek.De mutatok neked egy olyat,hogy


[link]


Na innen mazsolázgass,hajrá

2015. ápr. 5. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Mért kéne a mérnöki mateknak nehezebbnek lennie, mint a GTK-snak? Én SZTE-GTK-n vagyok, ahol a matekot (nálunk nem matek a neve, hanem kalkulus, linalg, valszám stb.) a TTIK-sok (matematikusok) tartják, akárcsak az MK-soknak (mérnökök), ahol egyes szakokon könnyebb a matek, mint nálunk. Nővérem is MK-s volt és harmad annyi matekja volt, mint nekünk. Egyébként én is úgy vagyok vele, hogy amit az órán veszünk az valószínűleg elégséges a 2-eshez, így általában csak begyakorlom lépésről lépésre, mit kell csinálni egyes típusoknál. Nem kell minden mögé látni, nem matek bsc-re járunk...
2016. dec. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Valakinek nehéz a GTK matek... VIK -esként mindjárt dobok egy hátast.
2017. márc. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyi a különbség, hogy VIK-esként neked kell a matek, GTK-s diákoknak meg a valóságban csak nagyon ritkán. :) Mégis olyanokat tanítanak, amit manapság már programmal számolunk ki, senki sem hülyéskedik vele papíron.
2017. júl. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!