Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai egyetem Bánki gépészmér...

Óbudai egyetem Bánki gépészmérnöki szakon nehéz a fizika? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Azzal kapcsolatban kérdeznék, hogy mennyire nehéz a Bánkin a fizika?

Közgazdasági suliban érettségiztem 11. évfolyamban volt utoljára fizikám,érettségi után nem volt semmi tervem ezért elmentem szakmunkásképzõ iskolába, szerkezetlakatos szakra, és nyáron úgy döntöttem, hogy felvételizek az Òbudai Egyetem gépészmérnöki szakra ezért újra leérettségizem matekból és infóból, mivel matek csak 3as lett ,infobol nem érettségiztem még.

Lényeg a lényeg, szerintetek megtanulható kellõ szorgalommal a fizika? (Elsõsorban Bánkisokat kérdeznék.)



2015. márc. 29. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Megtanulható, de nem írtál semmit arról, hogy mennyire voltál joban a fizikával addig, amíg tanultad.
2015. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
3-4-es voltam, de eléggé félvállról vettem, mint mindent :D (mostanra ért be a fejem lágya)
2015. márc. 29. 19:35
 3/12 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy a fősulis fizika úgy néz ki, hogy van egy ajánlott feladatgyűjtemény amit ajánlott végigtolni, gimiben meg szökőévben csináltál meg 1-2 feladatot nem ritkán dogán először

na azt innentől el lehet felejteni

2015. márc. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 BefoRe válasza:
51%
Nem akarlak elrettenteni, de hármas matekkal nincs sok esélyed ott...még ha lazán ötösre raktad volna akkor is nehéz lenne.
2015. ápr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
hülyeség... az oda járók jelentős része nem is fizikából érettségizett hanem infóból, de ismerek matek-kémiával bejutottat is és nem azon múlik-e hogy mit tudtál gimiben, hanem hogy itt hajlandó vagy-e rendesen készülni
2015. ápr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

BefoRe:

Úgy tűnik, hogy félre értettél, idén újra érettségizem és most készülök is rá, így nyilván jobb lesz 3-asnál..

2015. ápr. 3. 13:55
 7/12 anonim válasza:
Srácok és a koli milyen?
2015. ápr. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
amikor odakerültem akkor @kolis akartam lenni, kicsit szomorú is voltam, hogy a terminusba kerültem, de aki terminusos az tudja hogy az az isten
2015. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

:D Fizika? Az egész gépészmérnök "szakma" a fizikáról szól. Igen, van ilyen tárgy, hogy Mérnöki fizika, de az lesz a legkisebb gondod. A fő problémád a Forgácsolástechnológia alapjaival lesz, ha egyáltalán eljutsz odáig. Na meg a Mechanikával, azon belül is a szilárdságtannal, Géprajzzal, Anyagtudománnyal, stb.


Sok sikert!

2015. jún. 25. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ferenc112 válasza:
100%
En most vagyok elso eves az Obudain, es annyit tudok mondani h baromsag h hanyas voltal barmibol is. A lenyeg h folyamatosan tanulj es ne maradj le, szinte minden a szorgalomrol szol. Ami elso felevben nehez az a Matek Mechanika es Anyagtudomany ezekere kell kemenyebben ratanulni, de szorgalommal minden meglesz!
2016. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!