Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan egyetemi szak ahova...

Van olyan egyetemi szak ahova fizika kell, de matek nem?

Figyelt kérdés

Szeretem a fizikát és jól is megy, ezzel szeretnék majd továbbtanulni, de nem tudom mit válasszak. Matekból nem vagyok jó, van olyan szak ahol fizikát tanulhatok de nem nagyon kell hozzá matek? És ha fizikát tanulok utána hol helyezkedhetek el?

Lány vagyok, mennyire lenne esélyem boldogulni a fizika terültén?



2014. dec. 14. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a fizika jól megy, a matek meg nem, ez számomra kicsit nehezen hihető, szerintem még nem nagyon foglalkoztál komolyabb fizikai feladatokkal. Az egyetemen meg, ha nem megy a matek vért fogsz izzadni.
2014. dec. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Na figyelj mondok neked valamit a fizika alkalmazott matematika gondolom ezt te is látod. Én a bioszt szeretem nagyon és a kémiát meg annyira nem bírtam soha. Mondván nem megy. Kicsi ráfordítással azonban könnyebb is lehet,mint a biológia mert ezt érteni kell főként. Ugyanez van a fizika-matek dologgal is. Ne ijedj meg a matektól,mert a fizika is matek csak kicsit nyersebb magában a matematika mint az érdekes fizika :)
2014. dec. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fizika nem megy matematika nélkül. Aki azt mondja, tudja a fizikát, de a matekot nem, ott a fizika oktatás színvonalával bajok lehetnek.
2015. jan. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem megy a matek, elárulom, a fizika sem. Eme tény könnyen belátható, ha kinyítunk bármilyen - említésre méltó - könyvet, mely fizikával foglalkozik. A fizikai problémákat diffegyenletek, integrálegyenletek, operátoregyenletek, stb. írják le, melyek megértéséhez a matematika ismerete, és jól értése elengedhetetlen.
2015. jan. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!