Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezőn megéri Gépészmérnökn...

Levelezőn megéri Gépészmérnöknek tanulni? 21 évesen nem késő, levelezőn megéri elvégezni?

Figyelt kérdés
Érettségim matekból épp hogy 3-as lett de tojtam az egészre, most azonban kész lennék javítóérettségit tenni amit biztos hogy megoldanék 5-ösre! Fizikát azt nem szerettem sosem (lehet a tanár miatt) viszont teljes mértékben tanulhatónak találom! Levelezőn eltudnám sajátítani a gépészmérnök szakot munka mellett?

2015. ápr. 1. 13:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és matekból ugye kötelező de fizikából is kötelező újraérettségizni?
2015. ápr. 1. 13:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem szereted a fizikát, miért pont gépészmérnöknek mész? Gyakorlatilag az egész a statikára épül ami a leggázosabb legszívatósabb része a fizikának, mert sajnos sokat tudunk róla.


Csak mert lehet ám mással is jól keresni, mérnökinfóval pl ami inkább matekos.


21 évesen pedig inkább nappalira mennék, mert diákmunkával is annyit kapsz, mint érettségivel valahol kulimunkával, csak ott nem annyira rugalmasak ha az ember tanul, gyakornoki munka meg csak 3. évről van ha mondjuk elmész a suzukiba munkásnak.

2015. ápr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én szeretnék autókkal foglalkozni, szerkezeteit építreni tervezni, úgy gondolom erre gépészmérnökként lehetne leginkább esélyem! Vagy rosszul gondolom? :O
2015. ápr. 2. 02:16
 4/5 anonim ***** válasza:

hát oké, de az nem abból áll,hogy felszkeccselem solidedgeben azt jóvan az úgy

az egész egy vemes maszatolós szarság

2015. ápr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Levelezőn eltudnám sajátítani a gépészmérnök szakot munka mellett?"


Nem. Ha el is végzed a szakot, ami kb. azt jelentené, hogy munka mellett kellene tanulnod, azaz szinte nem lenne életed a suli és munka mellett, attól levelezőn általában annyira lebutítják az egészet, hogy legfeljebb csak diplomát kapsz, minimális rálátást szintén kapsz, használható és releváns szaktudást nem.

Ha van olyan munkahely, ahová csak diploma kell és ismerős beintéz akkor hajrá, egyébként meg nem éri meg.


Gondolj bele, hogy nappalisok, akiknek csak ez a dolguk és napi 24-ben csak erre koncentrálnak is hogy megszenvednek a szakkal, illetve akik ezt végigcsinálják sem biztos, hogy jó szakemberek lesznek.


Egyébként meg én is tojtam annak idején az érettségire, gyenge ötös jött össze csak (80%), fizikából mindig 5-ös voltam és saját tapasztalatból mondom, hogy az érettséginél kb. 1000-szer nehezebb egy műszaki diplomát megszerezni, szóval érettségihez ne viszonyíts. Középsuliban én egyáltalán nem tanultam, viszont egyetemen nagyon sok olyan tárgyam volt, ahol 1 tárgyra többet kellett tanulnom, mint anno az egész érettségire.


Ha teheted, akkor nappalira menj és vedd komolyan, egyébként autók tervezése az szerintem egy járműmérnökihez sokkal közelebb áll mint egy gépészmérnökihez.

2015. ápr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!