Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvesznek az egyetemre ha...

Felvesznek az egyetemre ha 20,30 ponntal többet értem el mint amennyi a ponthatár? Túljelentkezés esetén is?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy felvesznek-e akkor az egyetemre,ha egy szakon túljelentkezés van,de én mondjuk 20,30 ponttal többet szereztem,mint amennyi a ponthatár?

Államilag támogatott képzésen van meg a +20,30 pontom.

Államilag támogatott képzés érdekelne.

Bejelöljem az önköltségest is?

Vagy ha megvan bőven a pont akkor nem szükséges?

Nem akarok még egy évet kihagyni.



2015. ápr. 2. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Na, figyeld, ez úgy megy, hogy:


Megjelölnek egy ponthatárt, ez pl. 400. Mindenki, akinek 400 pontja van, és 400 feletti pontja van, automatikusan bekerül. Akinek meg 400 alatti, azoknak viszlát.


Tehát a kérdésedre válaszolva IGEN, felvesznek, és ne, csak akkor jelölj önköltségest előre, ha biztos vagy benne, hogy nem lesz meg a pont.

2015. ápr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Az államilag támogatottra biztos,hogy meglesznek a pontok.

2015. ápr. 2. 11:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez a kérdés komoly, akkor nem biztos, hogy az egyetemen a helyed... de tényleg...

Szerinted, ha több pontot érsz el, mint a ponthatár, akkor felvesznek? Na...?


Ha a kérdés arra vonatkozott, hogy több pontot érsz el, mint a tavalyi ponthatár - nos, az nem jelent semmit. Szurkolj, hogy idén ne legyen sokkal több a ponthatár.


Ha a kérdés arra vonatkozott, hogy több pontot érsz el, mint a minimum ponthatár - na az meg végképp nem jelent semmit. Túljelentkezés esetén a ponthatár sokkal magasabb lehet a minimumnál.


De most komolyan... nyugtass meg, hogy csak vicceltél, és ez a kérdés nem volt komoly egy leendő diplomástól... ugye?

2015. ápr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
ponthatárt úgy számolják, hogy az egyetem emghatároz egy számot, hogy az adott szakra hány embert vesz fel. legyen e mondjuk 100. ha arra a szakra kevesebben jelentkeznek mint 100, akk a ponthatár a minimum ponthatár lesz, ha többen jelentkeznek mint 100, akkor a jelentkezőket pontszám szerint sorrendbe rakják, megnézik a 100. legalacsonyabbnak mennyi pontja van, és annyi lesz a ponthatár.
2015. ápr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!