Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A középiskolai kombinatorika...

A középiskolai kombinatorika oktatást miért szúrják el ennyire?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a középiskolai matematiában egy mumus van amitől szinte mindenki fél és ez a kombinatorika. Érthető mivel borzasztóan tanítják. A gyereknek megtanítanak néhány képletet meg szavakat, hogy kombináció, variáció stb és a diákok el vannak veszve hogy ezeket a képleteket kell ráhúzni az adott feladatokra és ez valljuk be hülyeség. Geometriában vagy analízisben taníthatnak képleteket, de kombinatorikában marhaság. Egyszerűen csak azt kell megtanítani, hogy miként lehet egy egy feladatot kombinatorikú

kombinatorikus visszavezetni, független döntések stb...

Megvalósulhat valaha hogy normálisan oktatják ezt a témakört?


2015. ápr. 10. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy sokan egyszerűen utálják a matekot, és nem a kombinatorika miatt. Akiket meg érdekel, azok megértik így is. Sőt járhatnak faktra is.
2015. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem a koordinátageometria nagyobb mumus


kör egyenlete? :D Irányvektor? :D már hagyják is ki a feladatot érettségin

2015. ápr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem is a kordinátageometriával van bajom
2015. ápr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!