Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A miskolci Lévay József...

A miskolci Lévay József Református Gimnázium milyen? Milyenek a tanárok és kb. hány órát kell ott egy nap tanulni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 10. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem oda járok személyesen, de nagyon sok ismerősöm jár oda. Ők azt mondják, vannak jófej tanárok, de van, akivel vigyázni kell (ilyen pl. az igazgatóhelyettes). Sok a tanítási időn kívüli program, ami kötelező és egy gimnázium, szóval persze hogy kell tanulni, de ha általánosban rendesen megtanultad a dolgokat, akkor 10ig csak egy minimálisat kell hozzá venned. ez persze memóriafüggő :) Tanórák szintjén több óra van, mivel a plusz hittanórákat is bele kell számolni, de összességében jó suli :)
2015. ápr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
33%

Testvérsuli, szerintem jó szar... :DD Egy évben 20szor kell menned templomba, nagyon szent suli, az egyenruha( ilyen ünneplő-szerűség) lányoknál hosszú, sötét, bokáig érő szoknya, a tanárok szerintem nem annyira szimpatikusak (többség mogorva), és a programok nagy része hittanos. A labor az jó szerintem, de azt majd csak akkor lehet használni ha végzős leszel. Meg én úgy vettem észre, hogy nagyok az elvárások, de keveset adnak... (több osztálytársam ott írta a központit, és szinte mindegyik talált még benne plusz pontokat..)

Meg szerintem gimihez képest gyenge...

2015. ápr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem oda jársz,akkor miből gondolod,hogy "jó szar"?:D Sokkal jobb,mint a többi egyházi suli Miskolcon (tisztelet a kivételnek,azaz a Jezsunak) Szerintem nem rossz gimi,én is oda jártam,jó persze vannak negatív tapasztalataim is,de összességében szerettem.Ja és kb az 5.legjobb gimi Miskolcon,szóval ennyi erről:)
2015. máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
55%
Na jó. Én ide járok. Számomra úgy tűnik, hogy egyre rosszabb. A hittant véresen komolyan veszik, minden hétfő reggel templom, az ünnepekkor is. Értsd: október 23, márc. 15 stb. A tanárok tényleg többnyire mogorvák. Kevés a jófej. Indokolatlanul teszegetnek át csoportokba, a portás újonnan be sem enged. A tanárok tényleg összefüggéstelenül beszélnek, nagyon sok magyarázni sem tud. Minden nap imádkozni kell első és utolsó órábn. Elsőben ráadásul van egy bibliai részlet, valami baromi hosszú szöveggel ami unalmas. Van aki szereti, van aki nem. Én az utóbbiba tartozom. Számukra fontosabb a vallás, mint a minőségi tanulás. Pedig ez egy gimnázium, nem egy szekta, vagy valami apácazárka. Bár néha elgondolkozom rajta, hogy ez biztos-e.
2015. szept. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Én 2 éve járok oda és szerintem elég jó iskola.Ahogy az előző írta nagy hangsúlyt helyeznek a vallásra ,de mivel református iskola ezért szerintem ez így van helyén.A tanulás nagyon nehéz szóval érdemes megfontolni ,hogy idejössz-e ,de ha igen és végig szenveded a 4 vagy 6 évet akkor biztos hogy nem lesz rossz az érettségid (reméljük).

A templomos részét én sem szeretem de csak addig nem még fel kell menni a templomba ,főleg ha szakad a hó vagy az eső.Tanárok közt szerintem nagyon sok jó van ,bár van olyan is aki nem tanárnak való ,de ki vagyok én hogy ezt mondjam.A fegyelmezési rend elég szigorú a többi iskolához képest és 0.tolerancia van.Nagyon ritka időközönként állítólag megengedett csak a szoknya meg stb.,de ez szerintem nem igaz.

Én talán egy picit tudok beszélni a koli részéről is,nagyon sok nem oda valót vesznek fel ,de szó szerint ,válogatás nélkül,azonban azt gondolom hogy nagyon tiszta rendezett ,rendes kollégium .Szóval összességében még nem bántam meg hogy ide jött.Utolsó megkérdezhetem hogy hanyadikos vagy?

2015. okt. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
85%
5-ik, kilencedikes vagyok most. Bár mióta írtam a választ, kicsit változott a véleményem, de a tanárokkal még mindig nem vagyok megbékélve, és a hittanórákkal sem. Szerettem volna iskolát váltani, de sajnos nem vagyok jó a beilleszkedésben, és a jelenlegi olytályom elégggé összeszokott, szóval még szerintem maradok.
2015. nov. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
76%

Szerintem ez az iskola nagyon jó.

Én is oda járok még csak most kezdem, de már nagyon szeretem.

Nekem a tanárok is szimpatikusak csak egy nem.

Szerintem megéri idejönni. :)

2016. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Földesi Zsófi válasza:
67%

Szia! Én Jövőre fogok a Lévayban végezni. Igen, egy vallásos suli, de egyáltalán nem túl sok. A hétfői templomba járást és a plusz két hittan órát ki lehet bírni...legfeljebb alszol. Én mindig úgy vagyok vele, hogy inkább ülök a templomba hétfő reggel, mint matek órán... Amit én a négy év alatt sose fogok megérteni, hogy miért kell ilyen szorosan ragaszkodni a házirendhez. Szóval ha nem szereted tartani a szabályokat, nem a te iskolád a Lévay.

A tanárok szerintem nagyon jó fejek...legalábbis akik engem tanítanak/ottak. Egy olyat se tudnék mondani akit mindenki szidna. Sosem hallok semmilyen kiabálás, még csak a hangjukat sem emelik fel senkivel szemben. Az osztályomnál és az osztályfőnökömnél jobbat el sem tudnék képzelni! Családias a légkör, nem pedig egy börtön.

Amit én személy szerint nem szeretek, az a beléptető rendszer, de erre a megloldás, hogy ne hagyd otthon a kártyád.

A labor jól felszerelt, nekem már kilencediktől voltak ott óráim és kísérleteztünk is.

A szekrények viszonylag drágák, de megéri a sok könyvet, meg tesicuccot, télen kabátot bele lehet tenni.

A tornatermet most újítják, arról még nem tudok nyilatkozni, de biztos nagyon jó lesz a tervek alapján..még uszoda is lesz :D

Szóval ha ide szeretnél jönni, nyugodtan jelentkezz, mert ebből az iskolából is kerülnek be neves egyetemekre, főiskolára a tanulók. Szerintem már csak a légkörért is megéri!! ;)

2017. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
65%

Nagyon jó gimi, én is ide járok, a tanárok jó fejek, sok az iskolán kìvüli program, stb. de!

Ha nem vagy vallásos, nem szeretsz tanulni, nem tartod be a szabályokat, akkor ne gyere ide!

2018. febr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!