Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Történelem írásbeli érettségir...

Történelem írásbeli érettségire (közép) nagyjából elég ha a szóbeli tételeket tudom?

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve mert az ugye kizárt h négy könyv anyagát megtanulom addig meg leginkabb lehetetlen ezért nem tudom mi legyen valaki mondta, hogy ha tudom a szóbeli tételeket az nagyjából elég valakinek tapasztalat?ti hogy készültetek?

2015. ápr. 13. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a 4 könyv anyagát kell, hanem a középszintre kellő témaanyag témavázlatát. Lesz egy forrás, és abból kell majd nem túl mélyenszántó következtetéseket levonni.


Esszéknél térben időben elhelyezés, biztos ezerszer el lett már mondva...


Valamivel eddig is átmentél, csaknem minden évben úgy rugdostak át kettesekkel gondolom.

2015. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szóbeli tételek önmagában nem fedik le az írásbeli anyagát, csak egy-egy témakört, de nem mindegyiket.
2015. ápr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Egy hétvége alatt át lehet venni egy könyvet még egy középiskolásnak is, de ha a kettes a cél, akkor ne aggódj, a térképből, forrásokból és az anyag egyszer-kétszeri elolvasásából iq-ból még egy gyengébb képességű személy is megírja.
2015. ápr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hagyjuk mar a lekezelő hangnemet nem azert írogatok ide mert iskola helyett drogozni jártam vagy mert lusta vagyok hanem mert botrány volt az oktatás színvonala szinte minden tantárgyból (es ez elvileg egy elit iskola) es pl töriből a tudásunk (nem csak az enyém ) nem sokkal több mint nulla es nem nem a kettes a cél ..lehet mondani h tanulni kellett volna , tanultam de aki nekem elmondja pl amit toribol tanult két evvel ezelőtt amit a dolgozaton kívül soha semmire nem használt annak benyalok a főtéren dobszóra de hagyjuk akkor hacsak valaki nem hajlandó normális hangnemben érdemleges választ adni hogy ő hogyan készült egy szimpla kérdés volt mert az iskolától kb nulla segítséget kapunk
2015. ápr. 13. 21:05
 5/5 anonim válasza:
A legjobb ha az előző érettségi feladatokat csinálod meg, és ha valami nem tiszta utána nézel :) (2014 től haladj visszafele, mert a 2005 ös még nagyon könnyű volt) Ha megtanulod a szóbeli tételeket az sem hülyeség, mert legalább valami fogalmad lesz róla,és az esszé feladathoz is jól jöhet, nem mellesleg a szóbelire is kevesebbet kell majd tanulnod
2015. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!