Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME-TTK matematika (BSc)...

A BME-TTK matematika (BSc) szakon mennyire van sok óra, mennyire kötelező a részvétel?

Figyelt kérdés
Elméletben minden óra kötelező, de gyakorlatban. Előadások, gyakorlatok, szemináriumok...stb? Csak mert anyagi okok miatt kellene mellette legalább részmunkaidőben dolgoznom valahol (nem idén felvételizem még). Tudom, hogy nehéz szak, de ez már legyen az én gondom, hogy a tanulást hogy oldom meg. Kérem, csak kompetens emberek válaszoljanak! Köszönöm!

2015. márc. 30. 19:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Ez azért lenne fontos, mert BME-n nincs levelező képzés, és szerintem egy matek szak esetében az nem is szerencsés. Jogot meg lehet tanulni otthon, de a matekot.....
2015. márc. 30. 19:46
 2/6 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy minden tanár más és minden tárgyból más a követelmény, szóval előre ezt senki nem tudja megmondani, ott van 40-50 tanár, mind másképp tanít, van amelyik megköveteli a részvételt és van amelyik elnézi a hiányzást. Nem könnyű, de meg lehet csinálni sok akarattal és esetleg mellette magántanárral. (bár ez lehet kiesik az anyagiak miatt) Másik része, hogy ez a szak nem túl hasznos, mit kezdenél vele?
2015. márc. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Imádom a matekot. Ennyi. Egyébként másoddiplom, szóval tudom, hogy a tanárok elég sokfélék az egyetemen.
2015. márc. 30. 20:14
 4/6 A kérdező kommentje:

* másoddiploma

És hosszútávon -persze, ha el tudnám végezni, jól menne stb. TUDOM, HOGY ISZONYAT NEHÉZ SZAK (mielőtt bárki azzal támadna, hogy lenézem a szakot és azt hiszem, hogy 2 nap alatt elvégzem), de érdekelne a matematika tanítás egyetemen. (30 alatt vagyok még, szóval szerintem nem késtem le semmiről. Panaszkodni a legkönnyebb, és ha valamit változtatni akarok az életemen, még bőven időben vagyok.)

2015. márc. 30. 20:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Húha, ezt meggondoltad? A férjem 28 éve tanít ott, itthon is dolgozik sokszor még hétvégeken is és 160ezer a nettója.

Ha szereted a matekot és elhivatott vagy, oké, de most, hogy a tanárok fizetését emelgetik, nehogy azt hidd, hogy eszükbe jutott emelni az egyetemi oktatók bérén is, mert az nem esik bele ebbe a pedagógus programba. Most már jobban megéri középsuliban tanítani, mint egyetemen.

2015. márc. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok (szintén Matek másoddiplomaként), csak én ELTE-TTK-n kezdeném el a szakot ősztől.. Szerintetek ott mennyire lehetséges munka mellett? Kérdező, lehet tudni, hogy milyen területen dolgozol, mennyire rugalmas a munkaidőd?
2015. márc. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!