Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon szerzett...

Magyarországon szerzett diplomával mennyire van lehetőség elhelyezkedni Angliában?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akik saját tapasztalattal is képesek alátámasztani a véleményüket.

2015. ápr. 17. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Szia, nagyon is el lehet helyezkedni, a magyar egyetemeknek nagyon jó a hírük. Igaz én még mérnök informatikus hallgató vagyok, de számos olyan barátom van akik már végeztek és külföldre távoztak, köztük 3-an Angliába. Mind a 3-an hihetetlenül jól keresnek és emellett megbecsülik őket, a magyarokat szorgos népnek tartják, akik tényleg dolgozni mennek ki és nem a szociális hálón élősködni, ezt az egyikük főnöke mondta. De azt tudni kell, hogy nagyon is számít mi a végzettséged. Büfészakokkal ott sem mész sokra.
2015. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1# a büfészakok közé tartozik mondjuk az anglisztika. amivel ha hiszed ha nem, akár odakint is dolgozhatsz. ismerek olyat aki odakint tanít pont Angliában, egy egyetem. angliszitkán végzett..


én a szülésznőkről hallottam, hogy különbözeti vizsgát kell pl tenniük, az ottani követelmények szerint is.

de van amiből kérdés nélkül elfogadják a magyar diplomát, ha beszéled a nyelvet.

úgyis kiderül ha nem értesz hozzá

2015. ápr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg orvos is van kint, ugyhogy az orvosi diploma is kipipalva.


Ismerek olyat aki egy honapban ket hetveget ugyeletet tartani jart ki repulovel, es tobbet keresett vele mint itthon tobb honap alatt.


Aztan persze o is kiment allandora, vitte a csaladjat.

2015. ápr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert én kint vagyok már egy ideje, ötösre államvizsgáztam 3 éve csupán a nyelvvizsga hiányzott a diplomához. Nyelvtudásom nem volt a legjobb amikor kijöttem, de azóta tényleg jól beszélek, a barátnőm sem magyar, éppen ezért szeretnék már előrébb lépni, nem egy báros állásban megbolondulni és eltűrni azt, hogy a főnökeim csak okoskodnak, de agy nincs a döntések mögött. Köszi a válaszokat
2015. ápr. 17. 16:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Hja, ugy nehez lesz.


Diplomas allast nem ugy keres az ember hogy kimegy a kiszemelt orszagba kulimunkat vegezni, aztan remenykedik hogy hatha egyszer osszejon a dolog.


Az ilyen emberek eleve ugy mennek ki.

2015. ápr. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok én is kérdező. Nekem még a keményfedeles is megvan, mert én lenyelvvizsgáztam. De sajnos büfé szaknak számító tanítói végzettségem van. Csak újra kéne raknom az egészet ahhoz, hogy taníthassak. Arra meg nincs pénzem. Próbálok minél több kurzust elvégezni most, hogy irodai állást kapjak. Én majd 8 éve vagyok kinn, elhiheted, hogy én is unom, de eddig mindig az élet úgy hozta, hogy el kellett vállalnom az első adódó melót a közös-férjemmel együtti-céljaink eléréséhez.

Gyerekvállalás, lakásvásárlás, esküvő, majd megint egy gyerek:D De most már szeretnék valami emberi melót végezni, valami agy munkát. Most itthon vagyok 4 hónapja a második gyerekkel, novemberbe kéne visszamennem, de marhára nem akarok oda, ezért egy hónappal hamarabb elkezdem a munkakeresést és ha vissza is kell mennem oda, folyamatosan keresni fogom a melót, amíg nem találok. Érzem annyira jónak magam, hogy tudok én ennél többet is.

Ne add fel, keresgélj, én hiszem, hogy találni fogok egy jobb melót---előbb vagy utóbb:D

2015. ápr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta már nekem is megvan a nyelvvizsgám es a diplomát is megkaptam fizikailag megfogható állapotában is. Azért mert nem diplomás állást végzek ebben a pillanatban, az nem azt jelenti, hogy "kulimunka". A város legjobb members klubjaban dolgozok, (díjazva is ténylegesen első 2014-ben), olyan sztárokkal találkoztam már, akik világhírű zenészek vagy tv show-k ismert szereplői, a fizetésem kb. 40 %-Kal lehet magasabb mint a kint elő magyarok zömének. Olyan ételeket és főleg italokat volt már lehetőségem kipróbálni, aminek magyar pénzben kb. 250.000 forint lenne egy üvege...szóval azért annyira nem bántam meg, hogy kijöttem es ha nem diplomás állásban kezdtem akkor sem..."Az ilyen emberek eleve úgy jönnek ki"... biztos ilyen is van sok, de szerintem a másik verzió sokkal életszerűbb, vagyis amikor valaki kint van több éve, több száz embert képes megismerni, éppen ezert van nagyobb esély cserélni, mert inkább te találod a munkát nem a munka téged. A Magyarországról elintézem című történet leginkabb egy orvos esetében megvalósítható, ahol egyértelmű a szaktudás, sok másis újabb diploma eseteben ez kétséges lehet. Az utolsó válaszolónak sok sikert a jobb állás megtalálásához. :)
2015. ápr. 19. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!