Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon van lehetőség...

Magyarországon van lehetőség főiskolán vagy egyetemen japán nyelvet tanulni szakként? És ha igen, akkor mit kérnek?

Figyelt kérdés

Úgyértem milyen érettségire van szükség? Az angolt is nagyon nézik? Szerintetek külföldön is lehetne Japánt tanulni? Mármint, mondjuk megtanulod az angolt, és akkor angolom keresztül tanulók japánt...ez így lehetséges?


16/L

(Tudom, még azt hihetitek, korai ezen gondolkodni, vagy nem tudom, de a tanárom most mondta órán, hogy nyáron már választani kell...)


Az van, hogy én rajz szakra mentem, de már nem igazán szeretnék ezzel foglalkozni, viszont megszerettem a japán nyelvet, és érdekel is, el tudom képzelni, hogy ezzel foglalkozzak. Egyébként forditón, meg tanárom kívül milyen állásokat lehet találni amihez kell a japán nyelv?



2014. dec. 16. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Eltén volt pár éve japán szak
2014. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Több egyetemen is van japán szak, pl. ELTE, Károli. Én Károlis vagyok, nem japán szakos, de vannak ott ismerőseim, és állítólag sokkal jobb, mint az ELTE. Angol nyelvű a tankönyvük, úgyhogy igen, az angolt is tudni kell.
2014. dec. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ELTE és Károli, de azzal legyél tisztában, hogy ez nem nyelvtanfolyam. Nyelvészetet, történelmet, szociológiát, politológiát és még sok mást és kell tanulni.

Nyelvvel csak fordító és tanár lehetsz, esetlen ha csinálsz valamilyen szakmát mellette, akkor azon belül nyelvismerettel. Csakhogy a japán nyelvet nem használják egyetlen európai szakmán belül sem (ellentétben pl. a kínai nyelvvel).

2014. dec. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy a kínai "népszerűbb", meg minden, először egy ismerősömmel csak poénból kezdtem kínaiul tanulni, de aztán utána néztem a japánnak, és az jobban megtetszett. De köszönöm a válaszokat!! :)
2014. dec. 16. 20:52
 5/5 SeinHime ***** válasza:
100%
Szerintem fölösleges belemenni a vitába, hogy az ELTE vagy a Károli jobb, mert máshogy tanítják a nyelvet. A könyvünk ugyanaz mint a Károlin egyelőre. Károlin kötelező második keleti nyelvet tanulni két félévig, nálunk ez már nincs. Károlin vannak specializációk japán nyelvhez, nálunk nincsenek. Angolul érdemes tudni igen, a könyvek angol nyelvűek illetve Ono-sensei nem tud nagyon magyarul, az ő órái angolul vannak. Szerintem bármelyik suliba is mennél, jól éreznéd magad. :) a károlis ismerősöm nem panaszkodik, nekem is tetszik az ELTE. :) Érettségi szempontjából nem kell semmi különleges, egy emelt érettségi kötelező, vagy magyar vagy töri vagy idegen nyelv.
2014. dec. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!