Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van-e lehetőség arra, hogy...

Van-e lehetőség arra, hogy valaki októberben érettségizzen matematikából?

Figyelt kérdés

Szeretnék emelt matematika érettségit tenni, de nagyban megkönnyítené a dolgom, ha mindezt nyár után, októberben tehetném, így később több időm lenne felkészülni májusban a többi tantárgyra. Keresgéltem neten, de konkrét választ nem kaptam. Esetleg valakinek van ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalata?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. ápr. 17. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Az érettségi tételek központilag készülnek, országos szinten, és az érettségiig teljes titokban tartják őket. Na most akkor te a fél éve nyilvános tételekkel szeretnél érettségizni, vagy neked külön csináljanak egyet ősszel is? :)) Még a pótérettségi is augusztusban van.


"Keresgéltem neten"

Inkább az iskolában kérdezz rá a tanulmányi irodában, mivel nekik kell majd kiállítaniuk a bizonyítványodat.

2015. ápr. 18. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

A május júniusi vizsgaidőszakban teszel egy középszintű matek érettségit ( felteszem végzős vagy), majd októberben szintemelő ( emelt) érettségit teszel matekból. Az október érettségire szeptember elejéig kell jelentkezni.

Augusztus végén nincs pótérettségi.

2015. ápr. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A második válasz nem 53% hasznosságú, (ahol most áll), hanem 100. Mindenesetre nehogy ne írd meg a közép matekot most, csak azért, mert később emeltezni akarsz. Nem tudom, hogy keresgéltél a neten, és mért tapasztalatok iránt érdeklődsz szabályok helyett, de ha csak annyit beírtál volna a google keresőbe, hogy érettségi októberben, akkor a legcsekélyebb keresgélés nélkül a legeslegelső találat az oktatás.hu-ról teljes információval látott volna el. [link]
2015. ápr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2es vagyok és gyakorló matematika szakos tanárként írtam. Ha nekem nem hiszel akkor a 3as tanácsát fogadd meg és nézz körül az oktatas.hu honlapon!
2015. ápr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, én nem fogalmaztam egyértelműen. A második és harmadik válaszolónak köszönöm az eddigi segítséget!

Arról lenne szó, hogy magántanuló vagyok és jövő májusban fogok érettségizni. Viszont emiatt, hogy magántanuló lettem, az iskolám úgy határozott, hogy semmit sem tanulok emelt szinten, viszont már van konkrét elhatározásom, hogy hova szeretnék menni egyetemre és milyen szakra, ezáltal kötelező legalább egy emeltet tenni matekból vagy fizikából. Ezért gondoltam arra, hogy még ez év októberében szeretném megcsinálni emelten a matekot úgy, hogy nyáron egy tanár segítségével felkészülök rá. (Tudom, hogy ez nem lesz könnyű, de szeretnék egy próbát tenni, mert tényleg igazán akarom ezt.)

Tehát a kérdésem az, hogy így van-e lehetőségem októberben vizsgázni, vagy ez még előrehozott érettségiként számítana nekem? (Mert ugye akkor csak idegen nyelvből és informatikából tehetnék). Emiatt kérdeztem, hogy van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, de belátom, nem fogalmaztam jól. A oktatas.hu-t néztem mielőtt ide írtam, de ott nem találtam konkrét választ a kérdésemre.

2015. ápr. 18. 12:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez természetesen előrehozott érettségi lenne, de olyan matematikából Hoffmann Rózsa óta nincs.
2015. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 klopusz ***** válasza:
Előrehozott érettségit - tudomásom szerint - évek óta csak informatikából és nyelvből lehet tenni.
2015. ápr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos igen. Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. ápr. 22. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!