Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Manapság melyik tudománynak...

Manapság melyik tudománynak van meg a legtöbb lehetősége?

Figyelt kérdés

Úgy értem, melyik az a tudományág, ahol nagyon sok kérdés, lehetőség van.

Ahol még bőven lesz előrelépés.


Személyes véleményem szerint: informatika, fizika.


Ti mit gondoltok?



2015. márc. 28. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a természettudományok közül majd mindegyiknek. Leginkább a fizikának, ha az űrkutatás fellendülne végre, akkor pedig a többi term. tud. is látványosan előrébb lépne.
2015. márc. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindegyik.
2015. márc. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fizikusként a fizikát mondom, de aki más tudományággal foglalkozik az meg azt mondaná. Mindenhol van még egy csomó felfedezetlen kérdés és érdekes lehetőség, felfedezés.
2015. márc. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

matematikában még nagyon sok kérdés és lehetőség van (Gödel óta tudjuk, hogy a matematika végtelen :D)

igazából mindegyik területen nagy lehetőségek vannak, mivel alig tudunk valamit a világról, de nagyon csodálkozok, hogy a matematikát kihagytad.

ha azt szeretnéd, hogy a tudományok előrébb jussanak, a matematikát semmiképp sem hagyhatod ki :)

az informatikai és fizikai fejlődés és nagyon függ a matematikai modellektől.

ritkán említik, de például a számítógépek sem csak azért gyorsabbak, mert jobb a hardver, hanem mert jóval hatékonyabbak matematikailag a futtatott algoritmusok, és ez nagyon sokszor nagyságrendekben változtat a sebességen, nem csak szimplán konstans szorosára, mint a processzorod sebessége.

Az alkalmazott fizikában is nagyon sokszor támaszkodnak matematikai algoritmusokra.

Ha arra vagy kíváncsi mitől lépnének előre a tudományok hatalmasat, én azt mondom, hogy a számítástudománytól nagyban függ, annak viszont 99%-a matematika :)

pl vannak problémák, amire nem ismerünk polinomiális nagyságrendű megoldó algoritmust, ha matematikailag sikerülne levezetned egy olyan algoritmust rá, akkor hirtelen hatalmasat lépnénk előre pár éven belül minden tudományban, de ha már azt sikerülne valakinek belátni, hogy nem is létezik rá polinomiális algoritmus, már azzal is hatalmasat fejlődnénk :)

2015. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Indirekt megfogalmazva a kérdésed:

szerinted létezik oylan tudomány, ahol már nincs nagyon sok kérdés és lehetőség? Amelyik tudományágban már nem számíthatunk bőven előrelépésre? :)

Szerintem ilyen tudományág nem létezik, vagy legalábbis nagyon naiv feltételezés lenne.

2015. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Közgazdaságtan. A globalizáció minden képzeletet felülmúló sebessége és a környezeti gazdaságtan egészen új világot vetít előre.


Az adattudomány, ami mostanában kezd önállósodni a matematika-informatika határán, rengeteg társadalmi, orvosi vagy fizikai alkalmazással. A "nagy adatok korában" olyan dolgokra vagyunk/leszünk képesek, amik korábban elképzelhetetlennek tűntek. Ide tartozik a mesterséges intelligencia is.


Szociológia+pszichológia, "társadalommérnökség": a közvélemény és a közhangulat tervezése, irányítása. Ide tartozik a modern, matematikai-szociológiai alapú marketing is.


Jog és jogfilozófia. A túlnépesedés, globális etnikai keveredés, éghajlatváltozás, mesterséges megtermékenyítés, genetikai tervezés, műszaki szemléletű társadalommanipuláció és mesterséges intelligencia korában alapvető helyeken kérdőjeleződnek meg az emberi jogok és az egyéni felelősség tabui. Ezek beillesztése a meglévő jogrendünkbe elképesztő kihívás.


Agytudomány és számítógépes neurobiológia. Az agy megértése orvosi szempontból (mű-érzékszervek alkalmazása, pszichés betegségek kezelése) és informatikai szempontból (művégtagok, robotok) is alapvető fontosságú. A kettő ötvözésével reális dolog a nem túl távoli jövőben "biorobotokról" beszélni - természetesen először még nem az ember vonatkozásában.


Genetika. A genetikai tervezés az embernél még sci-fi, de a növényeknél már valóság. A genetikának a gazdasági (GMO) és orvosi (rákkutatás, genetikai tervezés) is hatalmas.

2015. márc. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne félj, az összes tudományágban végtelen sok még megoldatlan probléma van. Legfeljebb a mai ember nem mindegyikre kíváncsi egyformán.
2015. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mikrobiológia, informatika.

Valószínűleg a jövőben a számítógépek biológiai alapúak lesznek mint az agyak, továbbá ezáltal rettentően fog fejlődni a virtuális világ. Ahhoz hogy a DNS irányítását teljesen átvegyük és ezáltal megvalósítsuk azokat a dolgokat amiket az evolúció kikerült ahhoz nagyon sok lépés áll még előttük. Nem igazán van semmi akadály az időn kívül ennek a fejlődésére. Az űrutazással és a fizikával ellentétben, ahol valószínűleg a védőpajzs hipertér, időgép megmarad sci-finek.

2015. aug. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!