Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Védőnő ad injekciót vagy vesz...

Védőnő ad injekciót vagy vesz vért?

Figyelt kérdés
Védőnő szeretnék lenni. Sokat olvastam ezzel kapcsolatban, de erre a kérdesemre még nem találtam megfelelő választ. Sajnos tűfóbiám van, rosszul vagyok ha tőlem vesznek vért és nézni se bírom. Várom a védőnők válaszát vagy azokét akik most végeznek az egyetemen :)
2015. ápr. 19. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Nem vagyok védőnő, de igen, ha nem is nap, mint nap, de elkerülhetetlen az, hogy injekciót használj.
2015. ápr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Védőnő nem ad injekciót és nem vesz vért, aki igen, az a nővér/asszisztensnő.
2015. ápr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugi,ők nem :)
2015. ápr. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de megint ellentétes infókat kapok, akik az utolsó kettőt írták, ti védőnők vagytok? Am én is úgy gondolom hogy nem szúrnak, feladatatik közé nincs felsorolva. Még is azt olvasom, hogy az iskoláskorban van ahol a védőnő adja a védőoltást.
2015. ápr. 20. 10:22
 5/6 anonim válasza:
100%

Védőnő vagyok.

Nem veszünk vért,nem adunk be védőoltást sem,legalábbis alapesetben.Van olyan,hogy az oltóorvos ad egy meghatalmazást,amit az ÁNTSZ is hitelesít,hogy a védőnő beadhatja az esetleg elmaradt 1-2 oltást.Jelen vagyunk a védőoltásnál,felszívjuk az oltóanyagot a fecskendőbe,segítünk lefogni a babát vagy gyermeket,de a beadást az orvos végzi,az ő dolga és felelőssége.

2015. ápr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, így nyugodtabban belevágok. :) Először még elég lesz megszoknom a látványt, hogy mást beoltanak :)
2015. ápr. 21. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!