Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A védőnő aki babákkal és...

A védőnő aki babákkal és terhes nőkkel foglalkozik ad injekciót vagy vesz vért?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 21. 11:35
 1/5 anonim válasza:
A védőnő várandós nőkkel, és kisbabákkal foglalkozik. A várandós nőnek tanácsot ad, segít, megméri a súlyát, meghallgatja a baba szívhangját, stb. A kisbabáknál megnézi, hogy rendesen fejlődnek-e és ilyenek. De vannak iskolai védőnők, ők nyilván az iskolában, és például státuszvizsgálatokat csinálnak. De a kórházakban, az újszülött osztályon is van védőnő. :) Vért nem vehet, és injekciót sem adhat. Ezt sokan nem tudják. :D
2013. ápr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hálistennek. Köszi akkor szívesen leszek védőnő.Nem bírom egyáltalán a tűt.
2013. ápr. 23. 12:35
 3/5 anonim válasza:
Nem kell csinálnod ilyesmit, a tűhöz, vérhez meg hozzá lehet szokni. Én is hasonló beállítottsággal kezdtem, de így a végére már meg sem kottyan, ha segítenem kell injekciózásnál!
2013. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Én védőnőnek tanulok.Eddig ilyesmit nem csináltunk a suliban sem,de jövőre a felsőbb évesektől hallottuk,hogy vizsga feladat lesz vért venni egymástól.(ápolástan gyakorlati óra keretén belül).

Azt,hogy,ha meg kikerülünk mennyire kell-e majd nem tudom. Állítólag oltást mi is adhatunk be,de valaki szerint vért is veszünk,de azt nem hiszem. Majd kiderül,többet még én se tudok.Most még csak másodikos leszek.

2013. jún. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vesznek vért,nem adnak be védőoltást alapesetben. Van olyan,h az oltóorvos ad egy meghatalmazást,amit

az ÁNTSZ hitelesít, h a védőnő beadhatja az esetleg elmaradt 1-2 oltást. Jelen vannak a védőoltásnál, felszívják az oltóanyagot a fecskendőbe, segítenek

lefogni a gyermeket, de a beadást az orvos végzi

2015. ápr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!