Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Semmelweis egyetem gyógyszer...

A Semmelweis egyetem gyógyszerészeti karára milyen szintű érettségit kell tennem, illetve miből? Hogyan számolják át a külföldi érettségit?

Figyelt kérdés

A helyzet mondjuk ennél bonyolultabb. Erdélyben élek, így igazából azt szeretném tudni, hogyha én oda szeretnék menni egyetemre, akkor milyen tantárgyakból kell milyen fokú érettségit tennem? Biológia-kémia osztályban vagyok, így a három főtantárgyam közül (biosz, kémia, fizika), bármelyiket választom, kötelező a felsőfokú érettségi. Ahogy olvastam, a Semmelweisra kettő kell az említett tantárgyak közül, amiből az egyiknek muszáj felsőfokúnak lennie. Nálunk itthon csak egy kötelező a választott tantárgyakból, azon kívül még magyar, matek, román, infó (TIC), angol (nekem az is felsőfokon), és valószínűleg német kötelező.

Tudom, hogy a felvételi rendszert eltörölték, és minden az érettségin múlik. Azt is szeretném megtudni, hogy hogyan számolják át az itteni érettségi jegyeket felvételi pontokká. Illetve ad-e valami pluszt, ha biológiából és kémiából is felsőfokú érettségit teszek?



2015. ápr. 20. 18:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Illetve tudja-e azt valaki, hogy általában mekkorák az utolsó bejutó jegyek (pontszámok), az ingyenes helyekre?

Nincs valahol statisztika az elmúlt évekről?

2015. ápr. 20. 18:17
 2/12 anonim ***** válasza:

2 emeltet biosz & kémia/fizika

eddig is orvosi B szak volt most meg pláne


a román átszámításban nem tudok segíteni, de marosvásárhelyen is van gyógyszerészet

2015. ápr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy valóban két emelt kell; a biosz kötelező, a másik választható. Én bioszt és kémiát csinálok. Ugyanúgy állok mint te, csak Magyarországon érettségizek, így a abban nem tudok segíteni, hogy a jegyeidet miként számolják át.

Magyarországon 60% felett van négyes, 80% felett ötös.

Érdemes nyitnod egy felvi- fiókot, (felvi.hu) ha még nincs, ugyanis már csak e-felvételi van. Ott mindenre rá tudsz keresni.

Egyébként ami nagyon fontos még, hogy a gyógyszerész ponthatárokat idén államilag 400 felé emelték. Ezt ahogy a szövegedből kiveszem, teljesen el fogod érni.

2015. ápr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A pontszámítás menetét nagyon hosszú lenne leírni, de a felvin minden jól átlátható, ha egy kicsit megnézegeted. :)
2015. ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mármint a pontszámító kalkulátort keresd meg a felvi.hu honlapon.
2015. ápr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha ilyen nagyon jó vagy a felvételi tárgyaidból, lehet, hogy dupláznod érdemes, és akkor nem kell átszámítani az előző pontjaidat, csak a százalékokat.
2015. ápr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Marosvásárhelyen is van, a nővérem ott végezte, viszont úgy tűnik, hogy beszüntetik a magyar kart, végleg. A román nyelvű gyógyszerészetit nem merem bevállalni, kiindulva abból, hogy a nővérem (akinek ilyen téren sokkal több akarta és türelme volt), mennyit kínlódott azokkal a tantárgyakkal, amiket a magyar szakon is románul tanítottak, mert nem volt a pozícióra magyar anyanyelvű tanár...

Mivel idáig oda készültem, egyedül a kémiára hajtottam rá nagyon (mivel elegendő lett volna érettségire és az ottani felvételire is), azzal rendben is vagyok, a bioszt eléggé félváról vettem, úgyhogy most arra kell ráállnom, ha oda szeretnék menni.

A felvi.hu-n szétnéztem, őszintén, én alig igazodtam ki (bár igaz, hogy épp átfutottam), de ahogy javasoltátok, létrehozok egy fiókot, és utána nézek.

Igazából utána kell még járnom, hogy lehetséges-e itthon az, hogy egy helyett két választott tantárgyból érettségizzek (mert ahogy mondtam, nálunk kötelező az alapcsomag, TIC, a két nyelv közül az egyik - vagy mindkettő, ez később dől el, most akarnak változtatni - és egy darab választott tantárgy). Ha nem sikerül, majd szeretném, hogy javasoljatok könyveket, amikkel az ottani biológia emeletszintű érettségire fel tudnék készülni. (A tanárok úgyis ritka pocsék, úgyhogy ha el szeretnék érni valami, magamra vagyok utalva.)

Azt szeretném még tudni, hogyha a jegyeim az évek folyamán is megfelelőek lesznek, akkor végigvihetem az öt véget államilag támogatva? Vagy meg van szabva az, hogy az állam csak x számú évet támogat, a többit - bármennyire is légy okos -, muszáj kifizetni?

Az itteni Marosvásárhelyi egyetemen például úgy volt, hogy minden évben az évfolyam első x számú, legjobb médiával rendelkező diákjai átkerültek ingyenes helyre, tehát ki is lehetett esni. Ez itt is így működik?

(Egyébként tizedikes vagyok még, csak szeretném mielőbb tudni, hogy mire kell ráállnom, ha be szeretnék jutni.)

2015. ápr. 21. 14:53
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha tizedikes vagy, még sehová nem késő. Még Magyarországra is átjöhetsz jövőre tanulni. A magyar állam az orvosi képzéseken 12 félévet fizet. Elég 12. elején újra megnézned a felvit, akkor már érteni fogod :)
2015. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14 félévet fizet
2015. ápr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Magyarországon sokan úgy csinálják, hogy kihagynak egy évet, és közben készülnek az emeltekre. Nem olyan nehezek ám...
2015. ápr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!