Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi felnőttoktatásban...

Érettségi felnőttoktatásban tanfolyam nélkül?

Figyelt kérdés
Érettségizni szeretnék, 22 éves vagyok. 8 általánost végeztem, utána szakmunkásképzőbe jártam. Mivel már 1 éve ugyanannál a munkahelynél dolgozok, nem szeretném ezt eldobni az érettségi miatt. A kérdésem az lenne, hogy le lehet-e úgy érettségizni, hogy nem járunk be órákra előtte, csak levizsgázunk?

2015. ápr. 22. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy neked az érettségi még csak egy távolabbi cél. Először el kell végezned a hiányzó 4 évfolyamot. Ezt levelezőn, távoktatásban meg lehet valószínűleg oldani. A lakhelyed szerint keress rá.
2015. ápr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Osztályzóvizsgát kell tenni, ha van szakmunkásbizid valószínű 10 osztályod is! Azt lehet egyszerre 11-12.

De nem érdemes elpuskázni, mert ha felsőoktatásban akarsz valaha is tanulni akkor újraérettségi sok pénz.

2015. ápr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az érettségihez nem "tanfolyam" kell, hanem középiskola!

Ahhoz pedig valamennyit muszáj bejárni, de lehet estin is, vannak felnőttképző középiskolák, ahol sokan tanulnak munka és gyerekek mellett. A hiányzó négy évet le is lehet rövidíteni, mert van olyan iskola, ahol kettőt végezhetsz egy év alatt, de ahhoz azért nagyon keményen kell önállóan tanulni otthon, és lehet, hogy neked most nincs meg az ehhez szükséges tanulási rutinod.


Az első válasz a helyes. A szakmunkás osztályokat nem fogják csak úgy beszámítani a középiskolába, úgyhogy bizony nincs "10. osztályod", mert az nem középiskolai osztály volt.

2015. ápr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!