Fellebbezhetek?

Figyelt kérdés
A megjelölt gimnáziumok egyikébe sem vettek fel. A másodikként megjelöltbe ha csak pár ember kiesik még simán felvettek volna. tehát most így középiskola nélkül maradtam. Az utóbbiba szeretnék mindenképp fellebbezni! Az indokom az hogy egyik helyre sem vettek fel és nem maradhatok gimnázium nélkül. Szerintetek drágák? Valamint a fellebbezést az én nevemben vagy a szüleim nevében kell írni?
2015. ápr. 23. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:

erre majd jön a válasz, hogy dehogynem maradhatsz :)


most húzhatsz le egy évet gyűjtősuliban :/

2015. ápr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Régebben elég lett volna írni egy szívhez szóló levelet az igazgatónak, hogy legen kedves felvenni. Manapság KLIK van, így a franc se tudja, hogy hogyan/kinek kell fellebbezést írni (ha egyáltalán lehet).


Középiskolásoknak is van pótfelvételi időszak, ami azt jelenti, hogy a be nem töltött helyekre lehet még felvételizni. Mint ahogy az első hozzászóló utalt rá, ezek az iskolák egyfelől nem túl felkapottak, másfelől nem túl "elitek"; az ilyen iskolákba pont olyanokat vesznek fel, akiket máshová nem (egyéb okok miatt).


Megteheted azt, hogy 1 évet lehúzol egy ilyen nem túl erős iskolában, aztán megpróbálsz átiratkozni a kiszemeltbe (persze ehhez is kell az igazgató beleegyezése (minimum)).

2015. ápr. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a szüleid zsebte vágták a józan eszüket, mikor csak gimit írtatok be?
2015. ápr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fellebbezhetsz.


Amúgy meg a bp-i Teleki Blanka gimiben is lesz még felvételi, néztem az oktatás.hu-n, nem rosszak az eredmények itt sem.


Szóval nem csak borzalmas gyüjtősulikba van pótjelentkezés.

2015. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyaltalan nem elit gimikent jeloltem be mert tudtam hogy oda nem nagy esellyel vesznek majd fel. Mindenképpen gimibe akarok menni. Abba a suliba amit utoljára jeloltem meg csak par hellyel csusztam le a felvettektol. Meg nalam kevesebb kozpontisokat is felvettek. Minden esetre en fellebbezek es nagy remelem hogy elerem a celom es felvesznek.
2015. ápr. 25. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!