Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki, aki jó (emelt) bioszbó...

Valaki, aki jó (emelt) bioszból, ezekért fellebbezhetek?

Figyelt kérdés

2014. október 22. emelt biológia érettségiről van szó :


[link]


[link]


1,

X/A feladatnál az esszénél,a megoldókulcs szerint a K-vitamin konkrét funkcióját is le kellett volna írni,a feladatban viszont csak a vitamin megnevezését kérték!


2,

IX. feladatnál nem mutat túl a követelményrendszeren az a kérdés,hogy a makk táplálószövete fotoszintetizál e?

Emiatt az egész sorom borult...

A köv. rendszerbe annyi volt,hogy miből képződik,és,hogy triploid!!


3,

V. feladat 4. kérdése miért B a válasz? Az ozmózis nem a passzív transzportfolyamatok közé tartozik?Ott szintén a kisebb konc. hely felől a nagyobb felé történik az oldószer áramlása ?


4, I. feladat 8. kérdés: mellcsontja tarajos.... Na most én ezt áthúztam,mert én minden könyvembe úgy tanultam,hogy a szegycsontja tarajos,most wikipédián kiderült a kettő ugyanaz...

Szerintem ez kicseszés,mert akkor vegyek 20 felkészítő könyvet,és talán a 20. ba benne lesz,hogy az valójábn a szegycsonttal egyenlő?Lehet alap ,de én mindig is csak szegycsontot tanultam ,és a többiek is akik írták...



Előre is köszönöm a segítséget,nagyon fontos lenne,mert ezen múlhat,hogy továbbviszem az eredményemet,és akkor már májusba nem kell mennyek bioszból :)



2014. okt. 24. 15:16
 1/9 A kérdező kommentje:

A 4. pontban igazából az volt a szemétség,hogy (középiskolai szinten) 10-ből 9x-er,így találkozik vele a diák,szegycsont néven....

Persze gondolom ezt ők magasról... :DD

Az a baj,hogy olyanok állítják össze,akik azt se tudják mit és hogyan tanulunk középiskolába...

2014. okt. 24. 15:27
 2/9 anonim ***** válasza:

SZERINTEM a következő van:

K vitaminosért tutira fellebbezhetsz, sehol sincs megadva a szerepe feltüntetése.

Mellcsontért nem, sajnos hivatalos neve ez is.

Az V. feladat 4-es kérdésére valójában a válasz mindkettő, mert egyrészről neked mindenképpen igazad van, az ozmózis passzív transzport, másrészről viszont kisebb koncentráció felől a nagyobb felé megvalósulhat fehérjéken keresztül is, ami viszont aktív transzportnak minősül. Ez a feladat tuti hibás.

A makkosra nem tudom a választ, bocsi :(

2014. okt. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,most ez a pár pont döntő lehet :)
2014. okt. 24. 18:17
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerinted ügyvédet is fogadjak a tárgyalásra? :DD
2014. okt. 24. 18:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem :D inkább pontosan jelöld a problémádat, mellékeld a feladatot megoldókulccsal és ott is karikázd be a hibás részt. Pl a K vitaminosnál az 1 pontot érő K vitamin szerepét, és az egész feladatot hozzá. Az ozmózisosnál keress vmi hivatalos tankönyvet, esetleg a követelményrendszert és azt csatold hozzá. És addig verd az asztalt, ameddig nem csinálnak vmit, mert neked van igazad. Csak tényleg ez az egész most rajtad múlik, ők majd jól nem nézik meg, vagy rántanak egyet a vállukon, ha nem csatolsz mindent, ami aahhoz kell, hogy egy pillantással lássa az emberrel, hogy tényleg nincs rendben vmi, abban sajnos nem szabad bízni, hogy majd bőszen utánajárnak, ha nincs ott rögtön előttük feladat megoldókulccsal hivatalos tankönyvvel. S minél hamarabb lehetőleg, mert ha meglesz a szóbelid, akkor már nem biztos, hogy lehet mit csinálni :(
2014. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor ez is jól ki lett találva...

November 4.-én tekinthetem meg a dolgozatot,és 7.-én már szóbeli,hogy még véletlenül se legyen idő semmire :D

Gondolom,addig nem lebbezhetek fel,amíg ki se kaptam,vagy igen? :D

Bár a problémáim,olyan jellegűek,hogy a feladatsor készítői voltak figyelmetlenek...tehát nem arról van szó,hogy tetszés szerint példát kellett írjak valamire,és gondolkodni kell,hogy az elfogadható e...

2014. okt. 24. 19:49
 7/9 anonim ***** válasza:

1. A K-vitaminon kérdésért jogos a felháborodás.



2. Nem mutat túl, ha tisztában vagy a táplálószövet fogalmával. Az csupán tápanyagraktár, ami keményítót stb. tartalmaz, köze nincs a fotoszintézishez, amihez elengedhetetlen a kloroplasztiszok jelenléte. Ami hol van? Hát ott, ahol zőőd. Levelek, szár...

Másrészt logikus is, hiszen a táplálószövet a magon belül van. Itt pedig nyilván nem éri fény, ergo hogy fotoszintetizálhatna?


3. Nem tudom, hogy keveritek ide az ozmózist.

A kérdés: kisebb koncentráció >> nagyobb konccentráció.

A válaszlehetőségek: aktív vagy passzívtranszport .

Egyértelműen aktív, ez az aktív transzport lényege: hogy kis koncentráció felől nagyobb felé csak energiafelhasználás árán juttathatunk anyagot.

Amiről te beszélsz, az oldószer áramlás, a feladatban pedig oldott anyagról van szó.


4. Hát nem akarod bunkó lenni, de...

Megint csak logika: milyen csontos határai vannak a mellkasnak? Gerinc, bordák és szegycsont. Ha ezt a rövid szoftvert lefuttatod magadban, nem nehéz kitalálni kizárásos alapon, hogy mellcsont=szegycsont.


Szóval az első kérdésért reklamálhatsz, a többiért nem.

A kérdés csak az, hogy megéri-e?

2014. okt. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kíváncsi leszek,akkor most a javítótanár lefog egy olyanért pontot vonni,ami nem is volt kérdés? :D
2014. okt. 24. 23:08
 9/9 A kérdező kommentje:
22:18-as válaszolónak is köszönöm a segítséget! :)
2014. okt. 24. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!