Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez most csak én nem értem...

Ez most csak én nem értem (többi lent)?!

Figyelt kérdés

Jelentkeztem a Törökbálinti Bálint Márton Általános és Középiskolába. Nagy reményeket fűztem hozzá, tepertem, hogy jó felvételit írjak. Aztán nemrég kitették a honlapjukra a végleges eredményt.


Előre még azt tegyem hozzá, hogy az ideilenes listán voltak előttem 21-en, de az ő nevük (vagyis diákigazolvány-azonosítójuk) mellett nem az összesen elért pontok szerepelnek, ha egy olyan szöveg, hogy "saját tanulóként megfelelt". Magyarul oda járt Általánosba, és így automatikusan megkapta a jelentkezést (elméletben) - legalábbis ezt mondták még anno a tájékoztatón.


Na, én ezután a 21 szerencsés emberke után vagyok 22-ként, vagyis lényegében a külsős jelentkezők közül én vagyok az első.


És tudjátok, hogy mi áll a végleges felvételi jegyzékben?! 10 tanuló, akik mind "saját tanulóként megfeleltek". De az sem ám sorrendben! Egy szavam nem lenne, ha az első 10-et vették volna fel, egyedül azon lennél felháborodva, hogy akkor meg mi a fenéért kellett meghirdetni azt, hogy bárhonnan jelentkezhetünk, ha csak saját tanulókat vesznek fel?! De ez a végleges sorrend is olyan logikátlan, hogy az életben nem jönnék rá az értelmére: 5,10,11,12,13,15,16,18,19,20. Felvették az ötödiket, de az elsőt nem? Vagy most mi van?


Én tényleg egy szót sem szólnék, ha érteném az egészet. Elfogadnám, hogy nem vettek fel, és mennék az Árpádba. De ez?! Én itt teperek, mindent megteszek, hogy felvegyenek, erre egy rakás olyan gyereket vesznek fel, akiknek még csak erőlködniük sem kellett?!


Valaki, legyen szíves magyarázza el és/vagy nyugtasson le, mert tényleg kiborultam. Előre is köszönöm!



2015. ápr. 24. 19:12
 1/4 anonim válasza:
Valószínűleg azért nem vették fel az első helyen állót, mert nem első helyre tette az iskolát, hanem második vagy harmadik helyre? Amit elsőnek jelölt meg sulit felvették, akkor ide már nem. Az 5,10,11. stb. helyen állót azért vehették fel, mert ő vagy első helyre tette a sulit VAGY második helyre, de első helyre nem vették fel. Logikus az egész. A másik, hogy én sem értem miért kivételeznek azokkal akik odajártak...
2015. ápr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Köszi a választ. Most, hogy így mondod, ez egész logikus. Viszont a kérdés második fele még áll: ha csak odajáró diákokat vesznek fel, minek hirdettek országosan jelentkezéslehetőséget?


Mert ez azért tényleg k**va igazságtalan. (Bocsánat a csúnya szóért, tudom, hogy 14 évesen nem kéne így beszélni meg hasonlók, de jelenleg csak ez a szó írja le a véleményem.) Mert tényleg, én teperek, külsősök közült felküszködöm magam a lista tetejére, erre még egy kib**zott (megint elnézést) levelet sem tudtak küldeni, hogy "sajnáljuk, de nem áll módunkban felvenni"?

2015. ápr. 24. 19:35
 3/4 anonim válasza:
Mivel középiskola, kötelesek meghirdetni a jelentkezést, a magyar törvények szerint. Már csak azért is meghirdették, ha netán kevés gyerek akar ott maradni, mégiscsak legyen kit felvenni. Ők sem tudják előre, hogy 30 gyerek marad ott helyben vagy csak 3. Ha pedig keveset vettek fel, rendkívüli eljárást kell indítani az iskolának, ami pedig nem kevés papírmunka...
2015. ápr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


De egyébként 10 személy nem túl kevés egy osztály indításához? Lehet, hogy én mondok hülyeséget, de például nálunk az általánosban, ha nagyon sokan hiányoznak (általában influenzás időszak alatt), akkor ha 14-nél kevesebben vagyunk, rögtön összevontak egy másik osztállyal. Volt már rá példa, kétszer is. Amikor megkérdeztük az ofőhelyettest, azt mondta, ez azért van, mert x létszám alatt nem lehet külön osztálynak venni.

2015. ápr. 24. 21:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!