Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetem költségek?

Orvosi egyetem költségek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem hogy mennyi pénzt érdemes félre rakni ahhoz hogy mindent kitudjak fizetni az első hónapba az orvosin leszámítva a kolit, kaját. És államilag támogatottra kerülnék be.



#egyetem #orvosi #költséget
2015. ápr. 25. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát az a helyzet, hogy milyenek az igényeid? :)

Én mindenkinek azt javaslom, hogy - amennyiben nem okoz gondot a kijelzőről való tanulás -, szerezzen be egy tabletet. Ez drágának tűnhet, de az évek alatt sokat spórolhatsz vele.

Most egyébként is történt egy baromi jó dolog, tankonyvta.hu-ra rengeteg medicinás könyv felkerült, többek között a funkcionális anatómia is. A Sobottát (ami üzletben 42e Ft) szintén le tudod tölteni egy csomó helyről, ezt is megspórolhatod.

Így azt mondom, hogy olcsón ki lehet jönni, csak a tabletbe kell befektetni.

Ha ez nem jön be...

Akkor ott vannak a fénymásolt könyvek. Az anat atlaszt mondjuk mindenképp érdemes eredeti példányban beszerezni, ez nagyobb kiadás, azonban minden mást (talán a funkcionális anatómiát és az orvosi embriológiát kivéve) meg lehet szerezni fénymásoltan. De így is jó 50e lesz minimum a kezdőösszeg.

2015. ápr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
meg az ncore-on is fennvan sokminden
2015. ápr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fennt van sok minden a neten, csak nem mindegy, hogy milyen minőségben. Én inkább megvettem, amit tudtam. Jobban tudok igényes, színes könyvből, mint a lap közepétől scannelt, elmosódott alsó soros, oldalszám hiányos, igénytelen vackokból tanulni. Bár azért akad kivétel, azt kinyomtattam én is. Ha másból nem, hát anatómiából érdemes eredetit venni. Nem szeretek tabletből és hasonlókból sem tanulni. Egyrészt túl nagy a kísértés az elkalandozásra a neten, másrészt pedig mi van, ha tönkremegy, amikor kéne. A tankönyvet, fénymásolt könyvet bármikor leemelhetem a polcról, de egy rossz gépből nem tudom betölteni a cuccokat.
2015. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok :)

60e Ft körül már lehet elég jó minőségű tableteket venni, ezek nem valószínű, hogy csak úgy tönkremennek :)

Persze minden lehetséges.

De nekem mindenem megvan PC-n/felhőben is, szóval ha ez meg is történne, akkor megvan minden laptopon, vagy bárhonnan el tudom érni az anyagokat. Na meg ugye ott a könyvtár végső esetben.

Egyébként +1 előny: bármit be tudsz vele fényképezni saját magad is, a képeket beteszed egy pdf fájlba, és kész az e-book :D


Mindenesetre érdemes lesz nézegetni az aukciós/adás-vételes oldalakat (vatera, olx stb.) illetve a facebookos, direkt orvosi könyvekre specializálódott oldalakat, mert néha a bolti ár töredékéért rálelhetsz egy-egy szuper példányra. Én az eredeti könyveket általában így szerzem meg (ha igény van rá), szerintem még semmit nem vettem meg boltban rendes áron :D

2015. ápr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kinek mi. Sajnos én nem tudok tabletről/gépről tanulni, mert egy idő után nagyon fáj a szemem tőle. Az atlaszom saját, a funkcim is (Ami egyébként még Anyukámé volt de teljesen jó, szóval ha esetleg van a családban akkor nem feltétlen kell újat venni.). Van egy két fénymásolt könyvem, de ezek inkább iilyen az egyetem által kiadott jegyzetek. Én is azt javaslom, hogy ha eredetit szeretnél akkor keresd facebookon a megfelelő csoportokat. Sok jó dolgot lehet onnan beszerezni jó áron, de hozzá kell tenni, hogy így sem olcsó...én most elsős vagyok, az atlaszt leszámítva első félévben fénymásolásra és könyvekre olyan 40 körül költöttem. Én nem bántam meg, hogy megvettem, de ki kell tapasztalni, hogy Neked mi éri meg és mi nem.
2015. ápr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!