Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » El tudom érni a 280 pontot...

El tudom érni a 280 pontot érettségin?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem felsőoktatásba, ahol 280 pont a minimum. Ahova jelentkeztem, oda az angol és a történelem kell, minimum 70%-ot kéne elérnem mindkettőből, hogy felvegyenek, a többi nem számít. Érettségi pontok 2x-ese+pluszpontok, amivel számolnék, ugyanis az év végi eredményeim szarok lettek, nem nagyon tanultam a 4 év alatt. Eddig már van egy infó érettségim, 50%-os lett. Az angol nyelvvizsgám másodjára sem sikerült, de a szóbeli az igen, és így nem kapok pluszpontot :/. Matekból remélem, hogy meglesz a 2-es, a kisérettségim is 2-es lett, a matekot mindig utáltam. A magyar az jól ment, abból tuti meglesz a 3-as is. De töriből és angolból kéne egy 70-80%, hogy felvegyenek.

Angol nem megy rosszul, már 9 éve tanulom, bár nincs nagy szókincsem és a nyelvvizsgán az írásbeli része nem sikerült

Töriből viszonylag jó vagyok, de sok mindent nem tudok.

Még van 1 hét az érettségiig. Már átnéztem törire a tételeket, de még így se tudok sok mindent.

Szóval az lenne a jó, ha a matekon meglenne a 2-es, a töri és az angol jól sikerülne. Ebben az egy hétben még fogok tanulni.



2015. ápr. 25. 18:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Csak annyit mondok,hogy nem mindenkinek muszáj főiskolára/egyetemre mennie.Ilyen gyenge alapokkal,az első félévben elfogsz vérezni még egy büfészakon is.
2015. máj. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!