Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fizika emelt érettségin...

Fizika emelt érettségin levonnak pontot, ha paraméteresen számolok?

Figyelt kérdés
Persze, amit kérdeznek, nyilván számszerűen megadom, de szerintem totál fölösleges minden részeredményt kiszámolni, viszont a javítókulcs olyan felépítésű, hogy külön ezekre ad pontot. Szerintetek, ha én hibátlanul megoldok egy feladatot, akkor csak azért mert nem számolok ki mindent, le fognak vonni?

2014. ápr. 26. 01:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, sőt! A paraméteres számolás értékesebb. A részeredmények segítségül vannak ott, mert a legtöbben így számolnak. Minden jó megoldást értékelni kell.
2014. ápr. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem az tökjó, egyetemen már csak úgy számolhatunk, a végén elkezdtem behelyettesíteni a táblánál, majd a tanár kiröhögött, hogy nehogy elkezdjek itt számokat írkálni a táblára, innentől már egy 4. osztályos is meg tudja oldani, üljek le. :D
2014. ápr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Csak megijedtem, hogy eddig csak egy javítókulcsban írtak arról, hogy ha paraméteresen számolt, akkor az eddig elvesztett pontokat a végénél kell megadni, a többinél minden részeredménynél ilyen volt, hogy 1+1 pont felírás és számolás. Az irritált a legjobban, amikor egy vegyes kapcsolásnál minden létező mennyiséget kiszámolt, amikor 3-at is elég lett volna. Na de most megnyugodtam. :D
2014. ápr. 26. 13:42
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
Nem. A gügyék kedvéért van minden behelyettesítés pontozva.
2014. ápr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
így van, érettségin szerintem csoda, hogy a név felírását nem pontozzák (emelt szinten kód felírását)... :D
2014. ápr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne röhögj ki, nálunk fősulin 1 pont a név és 1 pont a neptun-kód... :D
2015. ápr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!