Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, hogy ne kelljen...

Mit tegyek, hogy ne kelljen mennem a kötelező kirándulásra?

Figyelt kérdés
Az iskola megnyert valami pályázatot, aminek a nyert pénzéből kirándulást szervezett az osztályfőnököm. Négy lány van az osztályban, fontos tudni, hogy mindig cseszeget minket, legfőképp engem. És most beírt minket, négyünket erre a kirándulásra. Alapból nem is vagyok jóban a többi három lánnyal, sőt senkivel az osztályomban, a gólyatáborban sem éreztem jól magam. Iskolaidőben lesz ez az egész, este hatra fogunk hazaérni, így tanulni sem tudok a másnapi két témazárómra, márpedig nekem fontos a tanulás. Nem bírom a buszt, de másfél órás út lesz oda és vissza is, de erre csak annyit kaptam válaszul, hogy "kibírod". Edzeni sem tudok menni, és mivel sok kaja lesz, a diétámnak is lőttek. Az pedig, hogy minderre időt kell szánnom, felháborít. Más örülne, ha mehetne az osztályomból, de persze nem engedi az ofő, mert "négy lányt írt be". Mivel tudja, hogy rohadtul semmi kedvem az egészhez, még ki is jelentette, hogy nekem igenis kötelező mennem, és nem fogadja el, ha megbetegedem. Mi csináljak? Tegnap rosszat is álmodtam a kirándulásról, és három napja csak sírok... Miért kell kötelezni arra, amit ennyire nem akarok? Elmondtam az indokaim, de nem fogadta el.

2015. ápr. 26. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem kötelezhet arra, hogy elmenj egy kirándulásra. Ez fakultatív, nem pedig kötelező program.
2015. ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szólj a szüleidnek, hogy beszéljenek vele. Ha pedig nem fogja vissza magát, szimplán menj el aznap az óráidra, mivel NEM KÖTELEZHET arra, hogy részt vegyél a kiránduláson.
2015. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a szüleim is amellett vannak, hogy menjek, mert "jaj ingyen van, használd ki". Ha meg bemegyek az óráimra, valakit biztosan utánam küld az ofő, aztán nincs mese, muszáj lesz mennem.
2015. ápr. 26. 12:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt szeretném én látni, hogy egy tanár nem fogadja el ha a gyerekem orvosi igazolást visz. Akármit is mond ezt köteles elfogadni. Az viszont más kérdés hogyan fog utána bosszút állni. Én mindenképpen bevonnám a szüleimet az ügybe, ha ők melletted állnak szerintem jobban meghúzza magát.
2015. ápr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
akkor itt az idő összebarátkozni
2015. ápr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Azért nem biztos, hogy rosszat akar a tanár Neked, lehet, hogy pont azt szeretné, hogy egy kicsit összebarátkozz végre az osztálytársaiddal egy kötetlen kirándulás keretében, ami ráadásul Neked nem kerül pénzbe! Ritkaság ez manapság!

Ha ez a helyzet, akkor dicséretes, állandóan azt hallani, hogy a tanár így nem tesz semmit úgy nem tesz semmit, hogy a gyerek beilleszkedjen, meg jól érezze magát.

Az, hogy senkivel nem vagy jóban az osztályban, probléma, amit a tanár így próbál megoldani.

Ha nem értek haza időben, a két témazárót illetően is lehet méltányosságot kérni, hogy nem volt idődök...mert ugyebár akkor az osztálytársaid esetében is ez a helyzet, nem csak nálad.

A diétát is tudod tartani, nem kötelező enni gondolom.


Sírni meg ennyire stresszelni tényleg nem kell miatta, azért nem történt tragédia. Persze tudom könnyen beszéek innen.


Menj el szerintem és próbáld meg magad jól érezni és kikapcsolódni...még jól is elsülhet a dolog.


Az egyik válaszolónak: a tanár nem köteles elfogadni az orvosi igazolást. Főleg ha utánajár és kiderül, hogy kamu!

2015. ápr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Ja! És a kirándulás kötelező, ha tanítási időben van és nem kell érte fizetni!!!
2015. ápr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!

Elmentem végül a kirándulásra, mert úgy voltam vele, hogy oké, most az egyszer legyen meg ez az öröme az osztályfőnökömnek. Mondanom sem kell, rosszabb volt a kirándulás, mint hittem, sőt másnapra sem tudtam tanulni. Viszont újabb probléma lépett elő:

Kihasználva minket, jövő hét szerdán is mennünk kell egy újabb kirándulásra. Hétfőn és kedden érettségi szünetünk lesz, csütörtökön és szerdán pedig délutáni tanítás, így a koliba szerda délelőtt kell visszamennünk. Egyrészt emiatt nem akarok korán kelni, sőt egyáltalán menni sem. A többiek persze szívesen mennek... Csütörtökön pedig délelőtt valami előadás lesz kilenctől, amire szintén kötelező mennünk. Magyarul: már megint lógás az órákról. Megmondtam, hogy nem akarok menni, de ez őt nem érdekli. Elegem van, mit csináljak?

2015. ápr. 30. 15:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!