Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes tanárnak menni?

Érdemes tanárnak menni?

Figyelt kérdés

Gyér a fizetés, ez az egy kifogásolható dolgot látom csak benne. Elhivatottnak érzem magam, szeretem a gyereket és úgy érzem, lelkesedéssel tudnám csinálni és már most ezer ötletem van, mit hogy tennék, hogy tanítanék. Kifejezetten ez a szak érdekel.

Lány, 18



2015. ápr. 26. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a szakmai elhivatottság, és a hivatásodban lelt öröm 100x többet jelent, mint a fizetés. Illetve ha arról van szó, hogy olyan tantárgyakat tanítasz (nyelvek, matek, esetleg kémia/biosz), amikre van kereslet, magánórákból elég szépen ki lehet pótolni azt a fizetést.

Csináld amit szeretsz! :)


F/19; szintén tanárjelölt :)

2015. ápr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Magyar viszonylatban - sajnos - egyáltalán nem számít rossznak a tanári fizetés. Én kezdő tanárként többet keresek mint sok jóval idősebb ismerősöm. Az alapfizetésem plusz a magánórák kb. 140-150 ezret jelentenek nettóban egy hónapban, és ez csak több lesz az évek folyamán. Persze van jobb fizetés, de mondom, ismerek olyat, aki ugynezért két műszakot vállal.


De ez a szakmát nem úgy kell elképzelni, hogy Mary Poppinssal egy virágos mezőn táncolsz a gyerekekkel, aki isszák minden szavad. Hamar el kell fogadnod, hogy a legnagyobb jóindulattal is mehetsz közéjük, lehet, hogy semmit nem viszonoznak belőle. Akkor érdemes tanárnak menni, ha tudsz örülni az apró sikernek is, és nincsnek hiú elvárásaid.

Emellett a rendszer folyamatos újításai csak nehezítik az életünket.

2015. ápr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tanárnak amúgy szerintem jó menni. Annyi felelősség nincs rajtuk, mint pl egy orvoson.
2015. ápr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elhivatottság számít ez igaz! Egy tanár magyar viszonylatban nem keres rosszul, sőt a pályán eltöltött évekkel, a közalkalmazotti bértáblán feljebb lépkedéssel nő a fizetés is!

Ne hőkölj meg az első nehézségek és kudarcok miatt, idővel nagy gyakorlatot és tapasztalatot, rutint lehet benne szerezni. Viszont arra számíts, hogy folyamatosan képezned kell magad, hogy ne ess ki a szakod pontos ismeretéből! Sok sikert!


Egy tanár

2015. ápr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én most fogok végezni biosz-kémiatanárként,már megvan hogy hol fogok dolgozni szeptembertől,sőt,magántanítványok is jelentkeztek..:) Nem rossz a fizu,főleg ha privát órákat is tartasz,csak mondjuk ne töritanárnak menj,belőlük rengeteg van.
2015. ápr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Angol-német vagy angol-magyarra jelentkezem majd. :)


Köszönöm szépen a válaszokat!

2015. ápr. 27. 22:38
 7/8 anonim ***** válasza:
hát bizony az se sokkal jobb mint a töritanár...
2015. ápr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: akkor bem vagy tisztában a jelenlegi helyzettel. Angoltanár már magában keresett, a némettanár meg még inkább.
2015. ápr. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!