Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a Xantus János Két...

Vélemények a Xantus János Két Tanítási Nyelvű, Gyakorló Gimnáziumról? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Sikeresen felvettek a Xantusba de most így utólag nagyon sok negatív dolgot olvastam a suliról; hogy elvileg nagyon sok a sznob és a tanárok se jók!! Ha van aki odajár légyszi mondjon néhány jó dolgot is a suliról (persze ettől függetlenül negatívumokat is szívesen fogadok). Tanárok, gólyatábor, büfé/menza, tesiórák, fiú-lány arány, programok, kirándulások, a felsőbb évesekkel milyen a kapcsolat, 0.-ban kb hány órám lesz, a sznobok alatt mennyire kell sznobokat érteni??, stb. Amúgy ha vlkit felvettek a 4+1 évesre akkor nyugodtan írhattok mert eddig kemény három embert ismerek az évfolyamról:D

2015. ápr. 26. 21:25
1 2
 1/16 anonim válasza:
Szia engem is a 4+1-es részére vettek fel és én is így vagyok ezzel ahogy te.Nem tudom eldönteni hogy most örüljek sem,hogy felvettek.Van kedved privátban beszélni?
2015. ápr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Saci2000 válasza:
Szia! Engem is oda vettek fel :) Anyukám nővérévek az ismerőse jár a Xantusba, ő nagyon szereti, de ettől még én kètelkedem. Írj privit nyugodtan :)
2015. ápr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Irjatok nyugodtan szivesen valaszolok a kerdeseitekre:) egy xantusos😄
2015. máj. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
A menza fini, a suli 70% csaj, szinte egész évben van ha 1 v 2 program..könyvtárak éjszakája és sportnap. Hát tanárok..vannak rosszabbak ez tény viszont van 1 aki engem tanít és aranyat ér.:) Amúgy a büfé is tök jó, mindennap megyek oda! :D A tesiórák..hát eltelnek. Jaja, vannak sznobok..de igazából nem is az a gond, hogy vannak hanem az h szinte már az a normális..mármint ha már egy kicsit más vagy akkor..szóval az úgy már már nem annyira jó. Kirándulások? Hát volt erdei suli szerintem az jól sikerült. Élveztem 1-2 dolgok kivéve.:) Ha még érdekel valami akkor írj privit!;)
2015. máj. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A tanárok vegyesek... Vannak nagyon jók és nagyon rosszak is, azt mondanám, hogy olyan fele-fele az arány. Aki viszont jó, az tényleg jó. Főleg a nyelvi tanárok közt nagy az eltérés, vannak teljesen alkalmatlan b@rmok, de remek tanárok is.

A büfé... Peti, aki csinálja nagyon jó arc, szünetekben a fél suli nála lebzsel, viszont a kaját elég drágán adja. Menzás nem voltam, de azok, akik igen, ők szerették.

A gt egész jó, mi Zánkán voltunk. Sok volt a szívatás, reggeli torna, meg hasonlók, de rengeteg csapatfeladat is volt, ja, meg folyton kiabálni kellett, hogy igiribigiri. :D

Általánosságban a közösség viszont sz@r, nagy nulla. Felsőbb évesek többnyire lenézik a kisebbeket, de amúgy is jellemző a klikkesedés, valószínűleg a sok lány miatt, akiknek a 80%-a gazdag apuci kis plázapatkány ribizlije. A fiúk is meglehetősen sznobok, mindenki ájfónnal villog, meg hasonlók.

A programok egyenlőek a nullával, ha valamit meg is hirdetnek, az tuti, hogy elmarad. :D Nekünk utolsó két évben még osztálykirándulásunk sem volt. Persze az ígérgetés az megy, de szinte semmit nem kapsz a pénzedért.

Ami a tesiórákat illeti, k.rvára nem igazságosak. A fiúk úgy voltak ötösek tesiből, hogy be se jártak, mi lányok meg vért izzadtunk a hármasért, mert persze nekünk kell a szadista, labilis, hisztis p.csa tanárt kapni, aki azt képzeli, hogy minden lány belé van zúgva. :) Na mindegy.

Az órarend amúgy sz@r, sokszor fél négyig bent rohadsz a tök felesleges tantárgyak miatt. Egyedül az utsó év jó, kevés az óra, és könnyebb lógni. :D

Egyedül az angol miatt éri meg ide jönni, de arra ne számíts, hogy a második nyelvre megtanítanak.

Én nem szerettem a sulit, és nem csak én voltam így, az odajárók 70%-a ugyanazt gondolja, mint én.

Sz@r suli, csak jó a marketingje. (: Csak a pénzedet szedik el kb.

Megváltás volt a ballagás, már mindenkinek a töke kivolt a sulival... :D

Üdv, egy volt Xántuszos

2015. aug. 29. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit, hogy ha bármiben kell segítség, nyugodtan írj privit, nem harapok. :)
2015. aug. 29. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Lassan akik írtatok,eltelik egy év.Mi a tapasztalat a suliról?Tényleg olyan vacak,amit itt olvastam?
2016. márc. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Tényleg! Sajnos, én is más reményekkel kezdtem.....
2016. márc. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem erdemes idejonn, mivel az igeretek fele nem valosul meg. A tarsasag eleg sznob, ami igazabol nem is lenne baj, mert vannak normalis emberek is, de a problema az oktatassal van: A tanarok haromnegyede alkalmatlan a tanitasra. Hiaba tanulod meg az elso nyelvet nagyon jol, a masodik nyelv oktatasa botranyos, en harom ev utan alig tudok valamit es hidd el ez az egesz evfolyamnal igy van. Borzasztoan komolyan veszik a kemiat, teljesen feleslegesen, annal a tanarnal nem lehet harmasnal jobbnak lenni, akarmennyire is vagod az egeszet. Programok nem nagyon vannak, illetve fizetosek, tehat a tandij semmit sem er. A tesiorak borzalmasak es igazsagtalanul osztalyoznk, nem veletlen hogy az osztaly fele nem jar be. A Szervezes nem mukodik zokkenomentesen, barmirol is legyen szo. Az egyetlen pozitivum a suli kinezete es felszereltsege, mert arra tenyleg sokat koltenek hogy kulturalt legyen. Szoval osszessegeben en nem ajanlom a sulit, mert hiaba kapsz egy b2 nyelvvizsgat, ha a tobbi ilyen amilyen.
2016. márc. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez elottem ironek teljesen igaza van, en is teljesen igy latom a sulit! Sajnos a nyilt napon pont az iskola kinezetevel fogjak meg a diakokat, es a szepen megfogalmazott (hamis) gondolatokkal. Egy altalanos iskolabol jovo diak es a szulok a nyilt naponamulatba esnek, mert olyan a kornyzet, hogy barmit lehet mondani, mindent elhisznek... Pedig nincs diakelet, nincsenek programok, a masodik nyelv tanitas botranyos,.....
2016. márc. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!