Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok nekem mesélni a...

Tudnátok nekem mesélni a Xantus János Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Leginkább az iskola hangulata érdekelne, de kíváncsi vagyok a nyelvtanulás színvonalára, tanárokra, közösségi proramokra.

2015. márc. 19. 22:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Nagy a lány arány, kissé klikkes a közössége. Viszonylag sok program van, a gólyatábor nagyon meghatározó. A nyelvtanítás nagyon színvonalas, az általános tantárgyak kevésbé. Tanáronként változó, ki tanít jól.
2015. márc. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2015. márc. 20. 18:29
 3/18 anonim válasza:
83%
Nagyon elit iskola,gazdag szülők,gazdag diákok,egyébként tandíjas (70000Ft félévenként/ de a tesi ruhát és az egyenruhát,gólyatábort egyéb kiadásokat magadnak kell kifizetni. A nyelvtanulás színvonala jó,elég erős iskola.De viszont csak akkor ajánlatos ha gazdagok vagytok és beillesz a sznob közösségbe.
2015. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
15%
Tisztelt első és utolsó! Ti a Xantusba jártok?? Mert szerintem nem. Ezzel nagyon nem értek eggyet, hogy gazdag szülők gyermekei járnak oda. Természetesen vannak hülye sznobok, de kb egy osztály 10%-a. Az összes ismerősöm aki odajár imádja. Egy Eötvösbe vagy Fazekasba több a sznob mint ott. Tiszteletem
2015. márc. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Jobban jársz, ha nem jössz ide:D Semmi program nincs, tele van az egész iskola sznobokkal, beképelt kis tömeg ribizlikkel. A gólyákkal lekezelően bánnak.

Engem kb 12 tanár tanít ebből 10 rettenetesen rossz. Nem tudják, hogy mit tanítanak, nem igazságosak.

2 "program" van egész évben. Könyvárak éjszakája és sportnap. nagy dolog, mondhatom:DDD

A célnyelvet viszont jól megtanulod, a másodnyelvet már nem biztos, ez igazából a tanártól függ. Rettenetes az olasz tanár, az egyik német, spanyol és orosz tanár is.

A helyedben nem jönnék ide, mert azt is megbánod, hogy megszülettél:)

2015. márc. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szóval a suli hangulata érdekel? Hát az eléggé hervasztó mit ne mondjak..

Az 1. nyelvet viszont marha jól megtanulod, a 2. nyelvnél ez már nem biztos.

A tanárok között van jobb is és nagyon rossz is, vegyes.

Közösségi programok közül mindössze 2 van: Könyvtárak éjszakája, sportnap, nem valami sok azt be kell vallani.

Üdv

2015. máj. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Oszinte leszek a Xantus nem annyira jo iskola mint azt mondjak..eletem legrosszabb dontese volt hogy idejottem
2015. máj. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Utolsonak nagyon is igaza van..
2015. jún. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nagyon vegyes a velemenyem a sulirol, A tanarok valtozok, vannak nagyon jo es nagyon rossz tanarok, az elobbi a nyelvtanarokra vonatkozik, kb mindenki leteszi masodik evre a kozepfokut. Maga a kozosseg eleg sznob, 70% markas cuccokban jarkal, de vannak normalis emberek is. Az orarendek osszeallitasa botranyos, napi 7-8 ora felesleges lyukas orakkal neha nagyon faraszto. Az iskola epulete nagyon szep es tiszta, jol karbantartott, szoval azzal nincs problema. Szerintem ha jol meg szeretnel tanulni angolul es nem zavar a sznobsag akkor jo valasztas a Xantus :)
2015. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Öt évet jártam oda, nem szerettem.

A közösség szar, klikkesedés megy ezerrel, tele van a suli kis páwa fiúkkal meg plázacica ribizlikkel.

A tanárok fele teljesen alkalmatlan arra, amit csinál, persze vannak nagyon jók is. Lőrincz Margit tanárnő pl. tündér, ahogy "Kémia néni" is, Illik Péter tanár úr pedig egy külön állatfaj, a jó értelemben, ahogy pl. Hernádi, a "vörös ördög" is. "Bioszbá" viszont elég szemét, és sajnos nem csak ő..

Program nulla, igazából a pénzedért viszont semmit nem kapsz. Nálunk is be lett harangozva, hogy jajj, ingyen sport, külföldi út, rengeteg program... Ebből mi valósult meg? Semmi.

Az egyetlen, amiben tényleg erős a suli, az az első nyelv oktatása, nálunk mindenkinek meglett a felsőfok, de pl. a második nyelv nagy semmi...

Csak a lehúzás megy, de az nagyon.

2015. aug. 29. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!