Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elvégeztem a BSc-t 7 félév...

Ha elvégeztem a BSc-t 7 félév alatt, az MSc-t 4 félév alatt, akkor egy második MSc képzés 1. féléve még államilag támogatott lesz nekem? (így jön ki az össz 12 félév)

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy 12 félév állami támogatás jár összesen, és igazából az a kérdésem, hogy az első MSc képzés után fennmaradó 1 félévemet még tovább tudom-e vinni egy második Msc képzésre? Egymás után minden, nem párhuzamosan.

2015. ápr. 29. 13:58
 1/3 TamásTóth ***** válasza:
0%

Nem tudod továbbvinni, mivel minden képzési szint addig ingyenes, ameddig nincs papírod az adott képzési szintről. Tehát, mivel van MSC diplomád, ezért az állam nem támogatja a második MSC diploma megszerzését.


Ezért szokták azt csinálni, hogy egy időben végzik (párhuzamosan), mert akkor addig ingyenes, ameddig nincs meg a diploma és nem telik le a 12 félév.

2015. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tovább tudod vinni, már megszűnt ez a szabály. Két ugyan olyan szintű képzést is megcsinálhatsz, ha van elég féléved. Az a szabály is megszűnt, hogy ha párhuzamosan csinálsz két szakot, akkor csak egynek számít, már ilyenkor is duplán fogynak a félévek.
2015. máj. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Örülök, hogy a korábbi szabály megszűnt. Így tudok még egy félévet államilag támogatotton maradni.


Amúgy utánanéztem a törvényi szabályozásnak, és valóban a 2. válaszadó válasza van érvényben:

2011. évi CCIV. törvény a nemzeti felsőoktatásról

28. pont, 47. paragrafus, (7) pont

A magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban szerzett fokozat és szakképzettség megléte

2015. máj. 6. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!