Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE programtervezō...

SZTE programtervezō informatikus szakon alapoktól kezdik a matekot, valamint mennyire "nehéz"?

Figyelt kérdés
Nincs magánéletem, úgyhogy tengernyi szabadidōm van tanulni. Így lenne esélyem benntmaradni? Matek érettségim 4-esre sikerült, és az utolsó két év évvége szintén. Infós középsuliba végeztem, emelt infó érettségim 5-ös lett, amibe programozás is volt (9.-tōl tanultuk a c++ -t).
2015. ápr. 29. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
El kell, hogy keserítselek, programtervező informatikus szakon nem a programozás a nehéz. Matek miatt szoktak kibukni, de ilyen eredmények mellett szerintem menne.
2015. ápr. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én egy szóval nem mondtam, hogy a programozás nehéz. A kérdés is a matekról szól, a programozást csak mellékesen említettem meg (hogy nem ott fogok először látni).. Mellesleg köszönöm a választ, akkor azt hiszem jelentkezni fogok. Szerintem az ELTE túl nehéz lenne, és az SZTE amúgy is közelebb van hozzám.
2015. ápr. 29. 21:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért írtam úgy, mert ugye programtervező szakon elvárná az ember, hogy ha megbuktatják, akkor nem a matek miatt, mivel elsősorban programozásról kéne szólnia a szaknak, nem PhD szintű matekról.


Én ezért mentem inkább OKJ alkalmazásfejlesztőre, mert ott pontosan annyit tanulok, amennyire szükségem van ahhoz, hogy utána már magamat tudjam tovább képezni.

2015. ápr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És hidd el, ha nem akarsz utána Magyarországon maradni (már pedig programozónak nem éri meg), akkor felesleges a diploma is, mert csak szép kis hazánkban kérnek mindenhez papírt. Külföldön elég ha tudsz, már biztos állásod van.
2015. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!