Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Történelem emelt érettségi?

Történelem emelt érettségi?

Figyelt kérdés

Ha a töri emelt írásbelin nem érek el olyan jó eredményt (pl ha 25%), de jól szóbelizek (minimum 80%-ra), akkor még meg lehet a 45% a végén?

Eléggé félek, bár mindenki azt mondja, hogy sokkal többet tudok, mint én azt gondolom, és hogy biztos jó lesz majd.



2015. máj. 2. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:

90 pont az írásbeli 60 a szóbeli maximum pontja!

Ha 90 pontnak eléred a 25%-át az 22,5 pont, és ez mellé a szóbeli résznek a 80%-át, ami 48 pont az összesen 70,5, amit 71-re szokás kerekíteni. Ez pedig a 150 maximálisan megszerezhető pont 47,3%-a. Szóval a válasz igen, lehetséges. De én biztatnálak, nem hiszem, hogy ilyen rosszra írnád az írásbelit, legalábbis szerintem, egy-egy akár középszerű esszével, és néhány jó forrás elemzéssel már jóval magasabb pontot érhetsz el az írásbelin! Nagyon sok sikert hozzá!!

2015. máj. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ! c: Ismételten megnyugodtam picikét:D

Mindenki biztat, és én is egyre jobban reménykedem már.

Itthon gyakoroltam, a rövid válaszos részt mindig megírom min. 50%-ra, az esszéktől félek inkább.

2015. máj. 2. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Az esszéktől sem kell félni, mindig kezd a korszak és a földrajzi behatárolással (ha lehet ilyet, mert nem minden témánál lehet), így biztos nem hagyod ki, és mert akkor azokra biztosan nem vonnak le pontot, legalábbis nekem ezt javasolta mindig a történelem tanárom, és bevált! Ha ez meg van írj vázlatot is, szerintem az segít! De te tudod hogyan könnyebb neked!
2015. máj. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy először mindig az hosszú esszéket válaszd ki, mert mérlegelned kell, hogy miről tudsz a legtöbbet írnod! Aztán ezekhez válassz majd rövideket. Szerintem a források nagyon sokat segítenek, plusz az esszéknél már atlaszt is lehet használni. :)

Sok sikert, én is szerdán emeltezek töriből. :)

2015. máj. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!