Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van valami statisztika arról,...

Van valami statisztika arról, az egyetemre jelentkezettek érettségi eredménye átlagosan mennyi volt?

Figyelt kérdés
BME mérnökinfóra jelentkeztem első helyen. 410 pontos érettségit várok kb (tavaly nagyon megszívtam az emelt infóval, csak 68%-os lett :( ). Ahogy nézem, kb ugyan annyian (1500 összesen, 700 első helyen) jelentkeztek, mint az elmúlt pár évben, szóval nagy változás nem hiszem, hogy lenne a 370-es ponthatárnál. Viszont csak ~500 jelentkező kerül be. Valami olyan táblázat nincs, hogy ténylegesen mekkora érettségi eredménnyel kerültek be ők? Tehát az 500 közül a legrosszabb érettségit író pontja mennyi volt. Vagy, úgy tippelve, szerintetek a 410 elég lesz bekerülni?
2015. máj. 6. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Fú, te. A ponthatár azt jelenti, hogy a legutolsó felvett embernek hány pontja volt. Tehát a ponthatár alapvetően a kérdésedre válaszol. Szerintem amúgy elég.
2015. máj. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor valamit félreérthettem. :D Azt hittem, hogy aki azt nem éri el, az semmiképp nem kerülhet be, utána meg aki a legjobb pontokat elérte, azok közül feltöltik a férőhelyeket. Na, utánanézek ennek.
2015. máj. 6. 19:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez olyan, hogy mondják, hogy felvesznek 100 embert. Nézik a ponthatárokat, rangsorolják pont szerint az embereket, és a 100. embernél húznak egy határt. Konkrétan így megy általánosan.
2015. máj. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2015. júl. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!