Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a BGF Kereskedelem-...

Vélemények a BGF Kereskedelem-marketing szakról?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy matekzseni be kell ismernem, de a nyelvek nagyon jól mennek, kommunikatív vagyok, gazdaságit is tanulok, és nagyon érdekel az üzleti élet. Esetleg oda járók tudnának véleményt mondani, hogy egy elég gyenge matekos képességekkel rendelkezőnek mennyire lenne nehéz dolga?

2015. máj. 12. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
szerinted miért számít közismert büfészaknak? na ezért ne menj marketingre
2015. máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem unalmas még ez a büfészakozás?? Csak a "nagymenő" mérnökök k.rvára odavannak a műszaki tanulmányaikkal, hogy csak ő belőlük lehet dolgozó ember. Röhej az egész. A büfészak a bölcsészkaron kezdődik, de abból sem mind az. Hiába végzed el az Eltét vagy a BME-t, ha nincs benned affinitás és nem azzal kelsz és fekszel. Akkor Te is lehetsz munkanélküli vagy gyorsettermi melós a mérnök diplomáddal, ahogy ezt a számot elvégző ember is lehet a szakmájában dolgozó. Azon múlik, hogy ki miben jó, mik az erősségei és mit tud kihozni a szakmajából, nem pedig az, hogy mit tanulsz. Jó képzés, rengeteg lehetőség a szakmai gyakorlatra, külföldön is sok kapcsolata van a sulinak. Többnyire korrekt, megbízható a tanerő. Ha tényleg ezt szeretnéd csinálni és szeretsz emberekkel kommunikálni, közvetlen vagy és nem félsz előadásokat csinálni, akkor megéri odamenned. Matek van, de ne félj, sokaknak nem megy, de segítenek nékik. Nem kell megijedni, nem egy Élte szintű matek. Tapasztalat. ;-)
2015. máj. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak nagyon szépen köszönöm, nagyon hasznosnak találtam a választ :) szóval akkor szerinted a kommunikációs készségekkel és az idegen nyelvekkel valamelyest lehet ellensúlyozni hogy nem megy jól a matek?
2015. máj. 13. 13:40
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

miről beszélsz? kőkemény statisztika a marketing, az meg kemény matek


pont azért van kikiáltva büfének, mert magát marhára kommunikatívnak gondló matekból szar emberek töltik fel a szakot

2015. máj. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem kell már egyébként is emelt matek ezekre a szakokra?
2015. máj. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Javíts ki ha tévedek, de én úgy tudom, hogy ez elsősorban üzleti szak és itt az is számít, hogy valaki mennyire tudja "eladni magát", és nem az a legjobb feltétlenül, aki ugyan jó matekból de nincs kiállása.
2015. máj. 13. 15:54
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
és te el tudod adni magad? akkor minek diploma?
2015. máj. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Persze van matek, nem is középsulis szinten. Viszont, ahogy említettem, sokaknak van problémája vele, ezért extra figyelmet kap, rengeteg felsőbb éves is vállal korrepetálást, zh felkészítést, stb. Meg kell küzdeni érte, de minden szakon van mumus. Mivel ide általában nem a reál beállítottságú emberek jönnek, ez lett az. Persze van kivétel. Viszont nem kőkemény statisztika, a marketing másról szól. Persze attól is függ, hogy azon belül marketingkommunikációra, kereskedelemre vagy logisztikára szakosodsz. A matek miatt ne félj ide jönni, meg lehet oldani. Az alapozótárgyak szárazak és néhol nehezen teljesíthetők, de ez szintén így van a legtöbb helyen. Utána már a szakodnak megfelelő órák lesznek illetve szintetizáló gyakorlatok, majd tényleges gyakorlat. Azokkal meg ugye nem lehet probléma, ha ezt szeretnéd csinálni. :-)
2015. máj. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm 'Második' tényleg nagyon hasznos sokat segített :))
2015. máj. 17. 16:05
 10/11 anonim válasza:
88%

Elmondom én a véleményem. Lehet nem fog tetszeni. Én idén januárban végeztem ezen a szakon, igaz a Debreceni egyetemen.

Aztán el is kezdtem állást keresni, kb 0 tapasztalattal, mert gyakorlaton nevetséges munkákat csináltam, semmi tapasztalatot nem adott. Közben nyárra jelentkeztem Ccusa-val nyári tábori munkára, így gyorsan kellett a munka. Találtam is viszonylag hamar. Február végén el tudtam menni egy kis céghez. Ez is vicc kategória volt, be sem voltam jelentve, nagyon béna volt, semmi profisag. Szerencsére magamtól közben tanultam pár dolgot itt, szóval nem volt teljesen felesleges. A fizetés elég kevés volt 120.000 Ft, de abból 20 k volt nekem a bérlet költség.

Augusztus végén hazajottem Amerikából és azóta keresem az állást. Nagyon nehéz helyzetben vagyok. Egyetem semmi értelmes tapasztalatot nem ad, a munkaadok pedig elvarjak, hogy legyen. Voltam már kb 10 interjún, még nem jött össze semmi. Közben persze fejlesztem magam és nagyon sokat tanulok, egyre profibb módon jelentkezek a helyekre, pont ma voltam karrier tanácsadáson is. A lényeg az, hogy az egyetem számomra szinte csak pénz és idő kidobas volt, mert semmi olyan dolgot nem tanultam, ami miatt felvennenek. Van olyan volt csoporttarsam, aki év eleje óta munkanélküli.


Aki fontolgatja, hogy erre a szakra menjen, elarulom neki, hogy felesleges. Ehelyett tanuljon otthon magának online marketinget, menjen el webdesigner képzésre, tegye le a Google Adwords, Analytics, Facebook hirdetési vizsgákat, olvasson minél több könyvet és szerezzen tapasztalatot, amilyen hamar csak lehet (akár ingyen is segíthetsz kis vállalkozásoknak, egy ideig csak persze). Ha ezeket megcsinalod, tuti, hogy 100x nagyobb eséllyel indulsz, mint egy frissdiplomas 0 tapasztalattal, aki csak a hülyeséget tanulta.


Tudom, hogy a legtöbben nem fogtok rám hallgatni, mert ugye egyetemre divat járni manapság meg anyu, apu azt mondja, megeri. Hát, majd egyetem után emlékezzetek, mit írtam. Legalább annyit tegyél meg, az előbb felsorolt dolgokat elkezdek tanulni.


Üdv mindenkinek.

2016. nov. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!