Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire tudnék érvényesülni...

Mennyire tudnék érvényesülni jogi diplomával?

Figyelt kérdés
Sokan csak presztízsből, muszájból (szülők elvárása) járnak jogi egyetemre. Ha ennyire telített, akkor találok majd magamnak munkát? Meg lehet belőle élni?
2010. febr. 24. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Így van ahogy mondod. Dunát lehet velük rekeszteni. Viszont: ha nagyon ügyes vagy menő ügyvédnek számít valaki az persze meg tud élni .. nem is akárhogy.
2010. febr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elmehetsz botcsinálta politikusnak.Elég jól megélnek belőle.De ha becsületes ember vagy,ne tedd ezt ,szegény hazáddal.
2010. febr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
manapság nem úgy van, hogy bumm van egy diplomád és el is tudsz helyezkedni. az egyetem alatt kell keresni gyakorlati helyet, ahol nagyobbaktól ellesheted a tényleges gyakorlati dolgokat, és ha jól csinálod amit csinálsz (mert szereted és akarod csinál) lesz kapcsolati tőkéd és be is dolgozhatod magad oda (és lesz munkatapasztalatod is!!). ehhez az kell, hogy olyan sulit válassz, amit tényleg akarsz is csinálni, azért ne menj egyetemre mert a szüleid akarják (vagy menj, de ne várd, h el fogsz tudni helyezkedni a szakmában, mert azokkal szemben, akik akarják ezt csinálni, semmi esélyed nem lesz, akkor végezz el mellette más tanfikat is!)
2010. febr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is jogot szeretnék végezni, de azért mert érdekel.Annak nem sok értelme van ha erőltetik és azért mész oda.

L18

2010. febr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is jogot írtam be, de elsősorban szüleim unszolására, fő a családi béke... Egy jogi diploma után elég nehéz olyan területet találni, ahol ne látnának szívesen, de természetesen az is számít, hogy ne bukdácsold át azt az X évet, amit ott töltesz, hanem ha már ott vagy, szívvel-lélekkel csináld. Én spec. biztos valami hétvégi tanfolyamot is elvégzek mellette, mert ki tudja, hogy mi lesz itt 5 év múlva...
2010. febr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!