Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Két év felkészülés elég?...

Két év felkészülés elég? MOME. Többi lent.

Figyelt kérdés
Mindig is rajzos voltam, de amikor elértem a kort ami a pályaorientáció címet viseli akkor kijelentettem hogy nem, én Moméra nem próbálkozom, mert fél perc alatt kipöckölnek. Na most mégis úgy érzem hogy oda kéne mennem, ha olyan szakmát akarok amit szeretek is. Most végzem a 10-et,a nyarat a diákmunka mellett erre szánnám, meg persze a suli mellett fennmaradó időt is. Napi kb. 2 órám lenne erre, hol több, hol kevesebb. Ebbe benne van a müvtöri (abba nem igazán tudom hogy fogjak bele, a műtárgylistán kívül), a beállítások (tetemes lemaradásom van ilyen téren) meg minden egyéb. Ilyeneket hallok hogy betűanatómia stb. Ezek kellenek? Megtanulhatók a netről? Elég a két év, ha komolyan veszem és intenzíven tanulok? Van így bármi esélyem? Mire feküdjek rá? PreMOME program mennyibe kerül? (Sajna sehol nem talaltam meg) hasznos? 16/L

2015. máj. 16. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! premome irdatlan drága kb 150 200 ezer és messze nem ilyen jó, illetve ennyi órával csodát ez sem művel. egy év is elég ha rajzos vagy. egyébként hatalmas a különbség hogy hova milyen nehéz bejutni... és most harmadik fordulózom. ami igazán fontos, hogy találj olyan tanárt vagy volt diákot aki rálát a szakokra amik érdekelnek. a látásmód, gondolkodásmód szinte fontosabb mint a technikai felkészültség.
2015. jún. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Igen nagyon drága az előkészítő, több mint 200.000Ft. Amit az előttem lévő írt, hogy nem hasznos azt viszont csak cáfolni tudom. Mi előkészítőn 20an indultunk, és a végére maradtunk 5en kb. A többiek nem bírták mert kiestek, tehát aki azt mondja hogy nem jó, az szerintem abban a 15ben lehet. Gergő és Barna akik tartják nagyon jó fejek, de követelnek is, ami lássuk be nem baj, ha tényleg be akarsz jutni... Az tény, hogy csak akkor kezdj bele, ha van rá időd, és energiád, mert rámegy az egész szombatod, plusz a hét többi napján is készülni kell a szombatokra. Én azt mondom, ha nem vesznek fel is megéri a pénzt, mert olyan szellemi átalakuláson esel át (vagy kiesek ha ez nem sikerül), ami az egész életedre rányomja a bélyeget. Ha nem vagy szorgalmas, akkor viszont tényleg ne is várj semmit az egésztől.
2015. júl. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!