Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen van valami jogszabál...

Egyetemen van valami jogszabály arra, hogy szemeszter közben nem lehet megváltoztatni a követelményeket?

Figyelt kérdés
Az egyik tantárgyból a szemeszter elején definiálták a követelményeket, melyek szerint két zárthelyi minimum 4-esre való megírásával (mindkét zárthelyi esetén legalább 4-es) megajánlott jegyet lehet kapni, a két zárthelyi anyagára vonatkozóan külön-külön is. A 14. héten, csütörtökön megváltoztatták mind a kettőt hirtelen, tehát már nem kellett volna külön elérni a négyest mindkettőből, elég lett volna egyben, és csak az egyik zh teljesítésével semmilyen kedvezményt nem kapunk. De ekkor már nem volt több lehetőség a javításra, és sokan ezért nem tudták megszerezni a megajánlottat (és nagyon nem mindegy, hogy egy sokkal kisebb anyagrészből pótol valaki egy zh-t, vagy vizsgázik egy ötször akkora anyagrészből..). Ezt tényleg megtehetik?

2015. máj. 16. 16:01
 1/5 savanyújóska ***** válasza:
100%
Szerintem kulon jogszabaly erre noncs az egyetem tanulmanyi szabalyzata illetekes az ugyben, annak erdemes utana nezni, vagy irni az illetekes(kari) hallgatoi kepviseletnek, elvileg nekik megvannak a kapcsolataik, hogy ezt gyorsan kideritsek.
2015. máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
Igen, megtehetik. NYilván az első zh eredményei láttán úgy gondolta a tanár, hogy elegen puskáztak a négyesért, és szeretné, ha ők is inkább megtanulnák...
2015. máj. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem tehetik meg. Közük nincs hozzá, hogy mit látott a tanár az első zh-n. Ő az oktató, tudnia kellett volna előre. Tanulmányi és vizsgaszabályzat illetékes az ügyben. Kizártnak tartom, hogy ne lenne benne rögzítve, hogy mikor kell nyilvánosságra hozni a követelményrendszert, és azon onnantól nem lehet változtatni a félévben. Szóljatok a hökösöknek.
2015. máj. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mutass nekem egy tvsz-t, ami szabályozza. Ez a tanár döntése mindenhol.
2015. máj. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy nem a tanár dönti el a követelményrendszert. Azt mondtam, hogy ha félév elején valamit kihirdetett, azt nem változtathatja meg. Kérésedre pedig: A tantárgykövetelmény tartalmazza

a.) a tanórákon való részvétel követelményeit és a távolmaradás pótlásának

lehetőségét, valamint a jelenlét ellenőrzésének módját és rendszerességét;

b.) a félévközi ellenőrzések számát, témakörét és időpontját, pótlásuk és javításuk

lehetőségét;

c.) a tantárgy teljesítés-értékelésével kapcsolatos valamennyi információt, beleértve

az osztályzat kialakításának módját;

(6) A tantárgykövetelményeket félévente az oktatási szervezeti egységek aktualizálják, és

legkésőbb a félévet megelőző vizsgaidőszak első napja előtt egy hónappal elérhetővé

teszik a hallgatók számára a képzés nyelvén.

(7) A tantárgyfelvétel legkorábban lehetséges időpontjától kezdve interneten elérhető

formában meg kell adni a tantárgyprogramot és a tantárgykövetelményt a képzés

nyelvén. Ez utóbbit az első tanórán szóban is közölni kell a hallgatókkal. Erről a

tantárgyfelelősnek és a kurzus oktatójának kell gondoskodnia. A tantárgykövetelmény a

félévet megelőző vizsgaidőszak első napja után csak a KTB egyedi engedélyével, a KHK egyetértésével módosítható.


Ajánlom figyelmedbe az utolsó mondatot.

2015. máj. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!