Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit hiányozhat gimnáziumbó...

Mennyit hiányozhat gimnáziumból egy tanár?

Figyelt kérdés
Van erre valami jogszabály? Az interneten nem találtam róla semmit.

2015. ápr. 1. 17:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit minden más munkahelyen. Vehet ki fizetés nélküli szabadságot is.

Ha érettségi tárgyról van kérjétek meg őt vagy az igazgatót vagy valakit, hogy tartson különórákat, ha sokat hiányzik, bár gondolom van helyettesítés.

Direktbe kiszúrni vele, mert esetleg téged szívat, ne.

2015. ápr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nincs ilyen szabály, bárki lehet beteg. Teljesen függetlenül attól, hogy hol dolgozik.
2015. ápr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

nincs rá semmi ilyen szabály

pl a tesitanár egyik órán lesérült és fél évig betegszabadságon volt, most is csak 1-2 órára jön be és a fizetése nagy részét így is megkapta

azt hiszem a lábában egy szalag meghúzódott vagy ilyesmi

addig helyettesítés volt vagy elmaradt az óra

2015. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igazából nem erről van szó. Nagyon szeretem, csak kevés órára jár be. Mellesleg történelem tanár, és az osztályfőnököm is ő. Egyrészt nagyon sok dologról nem kapunk így tájékoztatást, emellett az anyaggal sem haladunk. 10-es vagyok, most választok faktot, de ezzel sem igazán haladunk így. Az osztályközösség sem igazán működik. Nem célom közölni ezt vele, és nem célom kirugatni, sőt. Csak kezdek aggódni, és lassan már a naplóban sem húzzák ki az órákat, mert szerintem túllépte a 40%-ot a történelem órák kihúzása.
2015. ápr. 3. 10:35
 5/20 A kérdező kommentje:
Helyettesítés még egyszer sem volt. Általában első és utolsó óra töri. (emellett töri szakos is vagyok, így heti 6 óránk marad el) Elég erős gimnáziumba járok, és kitűnő tanuló vagyok, úgyhogy nem örülök a lyukasoknak, és annak, hogy nem haladunk. A szivatásról sincs szó, az egyik legrendesebb tanárom.
2015. ápr. 3. 10:42
 6/20 anonim ***** válasza:
Ez az igazgató súlyos felelőssége, és nem lehet jó gimnáziumról beszélni akkor, ha az igazgató nem érzi alapkötelességének, hogy szakos helyettesről, pláne tagozatnál és éretségi tantárgynál és osztályfőnökhelyettesről gondoskodjon. Menjenek be a szülők, bár elég égő. ha erre az igazgatót figyelmeztetni kell.
2015. ápr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, igazából én ezt így nem nagyon csinálhatom. Más gyerekek örülnek, hogy elmaradnak a törik, nem akarok kilógni A jogszabályról szerettem volna tájékozódni, de ezek szerint nem igazán van határa. (abban reménykedtem, hogy egy idő után majd szólnak neki, hogy nem kéne többet hiányozni, és akkor újra lesz törink) Engem igazából az zavar nagyon, hogy ez nem egy egyben lévő hiányzás, vagyis nem műtik meg semmi komolyabb. Kisebb megbetegedések 6 órából kb 2 van rendesen megtartva...:( Tényleg köszi a válaszokat mindenkinek!!!:)
2015. ápr. 3. 15:21
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem szólhatnak neki, hogy ne hiányozzon, ha egyszer az orvos kiírja betegállományba. Hogy aztán ényleg beteg-e (egy felnőtt ember nem szokott ennyire beteges lenni) vagy csak lóg, esetleg fizetős munkát végez, azt csak ő tudja. Mindenesetre lelkiismeretlen, mert a legkevésbé se érdeklik a rábízott gyerekek. Szóval se az igazgató, se a tanár nem vesz benneteket komolyan. Szép egy hely!
2015. ápr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Benne van a top 10 gimnáziumban, és nem mindig ő beteg, hanem van amikor a gyerekei, és akkor miattuk marad otthon.
2015. ápr. 5. 11:01
 10/20 anonim ***** válasza:
A top 10 gimnáziumban illene, hogy szakos helyettest küldjenek be.
2015. ápr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!