Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik debreceni gimit válasszam?

Melyik debreceni gimit válasszam?

Figyelt kérdés
Jó tanuló vagyok. Matekból és tesiből 4-es vagyok, a többiből 5-ös. A reál tantárgyak nem erősségeim. Mindenképpen nyelvi előkészítős szeretnék lenni. Nem akarok ilyen vallásos szent sulit, mert ahová most járok az, és nagyon utálom. Nem akarok se túl erőset ahol még este 11-ig is tanulni kell és túl gyengét sem.

2015. máj. 17. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:

én a Kossuthot ajánlom:) itt is van nyelvi osztály.

vagy még az Adyban kéttannyelvűt ajánlanám.esetleg Fazekas.

van még pár kicsivel gyengébb suliban is nyelvi osztály, mint a Csokonai vagy a Dienes. de vannak onnan ismerőseim, és van olyan osztály ahol a végzősök esetén is 2-3 nyelvvizsga van osztályszinten.. hát az meg lófasz azért nem éri meg +1 évet suliba járni.

szóval én inkább egy erősebb gimit ajánlanék , ahol magas a nyelvvizsgák aránya.. persze, lehet ez különtanároknak köszönhető néha. de én pl a Kossuthba járok és úgy van 2 nyelvvizsgám hogy tanárhoz nem jártam sose és nem nyelvibe járok. szóval ez legalább színvonalas hely. nem kell agyontanulni magad minden tárgyból , bár tantárgy függő. neked nyilván a nyelvet nyomják majd, abból kell inkább odatenni magad.:)

még a TÁG is ott van, azt elfelejtettem. javaslom, hogy nézd meg a felsorolt iskolák órahálóit, menj el az összes nyílt napra. felvételi előkészítőre is járhasz. és a benyomásaid alapján döntsd el melyik suliba szeretnél menni.

mert nálunk volt nyolcadikban akit nagyon megfogott az Adys nyílt napos légkör, míg más eldöntötte az alapján, hogy mégse azt választja.

és inkább írj be több sulit, hogy ha később meggondolod magad még tudj módosítani a sorrenden.:)

2015. máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

Én is inkább az Adyt vagy a TÁGot nézegettem, A Kossuth és a Fazekas szerintem nekem túl erős lenne, mert a matek az nagyon nem megy:/ 4-es is úgy vagyok meg belőle, hogy járok külön tanárhoz és még az iskolában a korrepre is és még itthon is 2-3 órát tanulom:/

2015. máj. 18. 21:00
 3/3 A kérdező kommentje:
Kossuthba milyen tagozatra jársz?:) milyenek a tanárok? miből kell többet tanulnod? írnál róla valamit?:)
2015. máj. 18. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!