Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen érzés elit iskolába...

Milyen érzés elit iskolába járni? (lent)

Figyelt kérdés
Üdv! Középiskolásokat (vagy akik már végeztek) kérdezem, hogy milyen elit iskolába járni (top 10-20 az országban)? Én valahogy úgy képzelem el, hogy van 20-30 normális ember egy osztályban, és nem azon megy a vita, hogy miért nem csinálta meg xy a leckéjét hanem, hogy miért nem csinált szorgalmit. Az órán gondolom fegyelem van, rendszeresen járnak a diákok versenyekre és osztályon belül is megy a verseny. Az elképzelésemhez képest milyen valójában? Sajnos ahová én járok, az egy normális iskolától is messze van. Itt van 20 gyerek abból 15 nem normális. Nem azon versenyeznek, hogy kinek jobb az átlaga hanem, hogy ki mennyiből bukik :\ Kicsit elszúrtam a suliválasztást és zavar, hogy pl matekból (az a kedvencem) nem tudunk normálisan haladni mert sokan vagy megbuknak vagy felmentetik magukat. Úgy érzem, hogy mindenki hátráltat. Akik jó suliba járnak mesélnének kicsit?

2015. máj. 19. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Ugyan olyanok, mint a nem elit sulisok, csak néha az ivás mellé tanulnak is.


"és nem azon megy a vita, hogy miért nem csinálta meg xy a leckéjét hanem, hogy miért nem csinált szorgalmit"


azon megy a vita, hogy ki melyik csajt fektetné meg

bocs hogy összetöröm az álmaidat

2015. máj. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: nem ilyen, mint ahogy leírtad.
2015. máj. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az olyan helyeken is ahová 90+ pontos felvételivel lehet bekerülni? Pl Fazekas stb.?
2015. máj. 19. 21:32
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

hát sznobság biztos van, de nem tudom miért lenne olyan jó a fazekas, ahhoz képest amekkora arcuk van akik odajárnak


tőlünk is sokan lettek orvosok mérnökök

2015. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Ismerek Fazekasból gyerekeket. Eléggé beképzeltek és matekból és fizikából tényleg pengék de simán vagyok én is olyan szinten mert belefektettem az energiát. De semmivel nem különb ugyanolyan tinédzserek.
2015. máj. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon keményen tanultunk, versenyekre jártunk, ha akartunk, de senki nem kényszerített semmire. Sokszor jártunk össze órák után, elmentünk moziba, ide-oda. Nem volt mindenki zseni az osztályban, mert 14 évesen, amikor az ember felvételezik gimibe, csak a tehetséget lehet szűrni, azt nem lehet előre megmondani, hogy a gimit ki mennyire bírja, milyen eredménnyel fogja végezni. Egy-két ember kivételével mindenki kitűnő tanuló volt általánosban, a négy év alatt sokan leszakadtak, ami azt jelentette, hogy bőven voltak kettes, hármas jegyek is a bizonyítványokban sokaknál. Egyrészt mivel azokra a tárgyakra koncentráltak, amikkel a jövőben foglalkozni akartak, másrészt ennyit bírtak teljesíteni, harmadrészt voltak akik egyszerűen lusták voltak tanulni.
2015. máj. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem úgy kell elképzelni, hogy mindenki csörtet és 24 órában tanul :D Itt is vannak, akikkel fegyelmezési problémák vannak, sokan járnak bulizni is, néhányan persze sznobok, mert hogy felvették egy jó hírű suliba, de az ilyen beképzeltek kb. mindenhol megtalálhatók. Tanulni kell sokat, meg a tanárok sok versenyt javasolnak, de semmi se kötelező, aki nem akar nem megy :) Osztályon belül van verseny, de úgy tudom ez azért nem csak az elit sulik jellemzői, sima gimiseknél is jellemző, max csak az osztály egy kisebb részére igaz.

Amúgy ha ennyire rossz a sulid miért nem jelentkezel át? ha egy elit suliban nincs is hely, de egy kicsit erősebbe ahol jobban tudnál haladni?

2015. máj. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Több a lehetőség. Én sajnos nem mentem "elit suliba",(annak ellenére, hogy harmadiknak bejutottam volna), most bánom is, amikor beszélgetek ismerősökkel mesélik hogy mi szépeket csináltak, én pedíg csak unatkozom. Nem rossz iskola az amibe járok, csak a diákszínvonal nem túl magas. Tanulni lehet, csak elmegy az életkedved a motiválatlanságtól.
2015. máj. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hat amit leirtal az csak reszben igaz: az orak nagyreszen tenyleg fegyelem es koncentralt munka van de azert az tulzas h mindenki ir lecket plane szorgalmit. Igen, akit erdekel a targy az eleg szinvonalas dolgokat ad be de csomoan ahhoz is lustak h megirjak a lecket ugyh sokszor masolunk szunetben :DD az osztalyon belul van verseny de a jo ertelemben, huzzuk egymast es pl a facebook csoportba sokszor kirakunk hasznos dolgokat ami segithet... A versenyekkel is az a helyzet h csak az megy akit erdekel, a tobbi ugyis talal vmi kifogast h ne kelljen. De igy viszont aki megy az nagyon jo es rengeteget nyer a suli sport es tanulmanyi teren is... En mindkettobe mozgok es ezert latom h jok vagyunk am ;))) a tanarok 90%a nagyon de nagyon jo es erti a dolgat, jol tanit, motival, sokat var el. De a rajztanarunk bolond :DDD a keszsegtargyakkal kapcs annyi baj van h az alaporakon ugye megvan az a kettosseg h van akinek van erzeke hozza es van akinek nem, ezert azok talan kicsit rendezetlenebbek meg az osztalyatlag is lejjebb van. Persze ha barmilyen targybol tehetsegesnek latszol akk foglalkoznak veled es igyekeznek minden lehetoseget megadni pl sportversenyeket nagyon tamogatjak meg en szemely szerint nagyon imadtam a latint es csinaltak par embernek latin szakkort h lehessen folytatni akkor is mikor mar nem kotelezo targy, versenyre is kuldtek...

Egyetlen baj van, h azert par ember eleg sznob es van aki azt hiszi h csak azert mert bekerult ide mar rohadt okos es nem kell tanulnia, ok meg persze lehuzzak az atlagot :/

Mindenkepp at kene menned egy jobb suliba, amilyen hamar csak lehet

2015. máj. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Átmenni sajnos nem igazán tudok, mert 10.-es vagyok, most bárhova akarnék menni vagy nem vennének át (a jegyeim jók, de a suli színvonala miatt egy erősebb suli nem biztos, hogy átvenne) a másik pedig, hogy valószínűleg évet kellene ismételni (pl csak egy idegen nyelvet tanulunk, stb.). Engem is nagyon zavar ez a motiválatlanság, hogy írok egy négyest amit több tanulással ötösre is tudnék, de mivel a négyessel is messze a legjobb dolgozatot írom, így nem érzek késztetést, hogy még jobb legyek. Persze ami érdekel, és később kelleni fog az ötös, csak a többi tárgynál nincs meg az a versenyszellem, ami miatt jobb is lehetnék. Összesen talán egy verseny van a suliban matekból, az is csak végzősöknek.
2015. máj. 20. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!