Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen érzés főiskolára járni?

Milyen érzés főiskolára járni?

Figyelt kérdés
Még csak most leszek 11.-es,és még nem is biztos hogy lesz lehetőségem arra h fősulira járhassak de szeretném tudni h milyen érzés főiskolásnak lenni.Hogy zajlik ott egy óra?Milyenek a tanárok? Szoktak ott feleltetni,cetlit,dolgozatot íratni vagy csak megmondják mikor van vizsga és akkorra fel kell készülni?Milyen tantárgyakat tanulnak?Ott is van tesióra?

2013. jún. 29. 13:07
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Változó ez azért, de összességében jó dolog.


Órából lehet előadás és/vagy gyakorlat.


Az előadáson van egy nagy terem (akár 200+ fő) és tanár magyaráz, itt nincs felelés, nincs dolgozat, semmit, csak általában a félév végen vizsga. (Írásbeli vagy szóbeli lehet.)


A gyakorlatokon általában kisebb a létszám (20-40) itt szokott lenni félév közben dolgozat is, de felelés nem jellemző. (Már ahol.)

Ez hasonlít leginkább a középiskolai órákhoz.



Tárgyakat változók, attól függ mit tanulsz.

(Itt csak olyan tárgyak vannak, amik legalább nagyjából kapcsolódnak ahhoz, amit tanulsz. Például informatikán nincs történelem vagy nyelvtan, anglisztikán vagy hasonló humán területen nincs matematika, fizika stb...)


Tesi nem szokott lenni, bár van ahol elő van írva pár félév, de ezt te veszed fel akkor (van rá 3 éved) és azt amit akarsz (vagy amiből lehet választani, általában van foci, kosár edzés, talán tenisz, tollas, úszás).



Nagy vonalakban ennyi.

(Bár én ELTE-n tanultam, ami nem éppen főiskola. :) )

2013. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Manapság már főiskola = egyetem, de a kérdező is nyilvánvalóan az egyetemre, ill. maga a felsőoktatásra gondolt.


Egyébként az előző válaszoló tökéletesen leírt mindent.

2013. jún. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!