Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a budapesti Théba...

Milyen a budapesti Théba Művészeti Akadémia színművészeti karán? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Mulyen ott az oktatás, milyenek a tanárok? Könnyű oda bekerülni, milyen nehéz a felvételi? Jó a közösség, és az iskolai élet? Légyszi valaki olyan írjon, oda jár, vagy az aki odajárt.


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2015. máj. 22. 19:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért, telefonon írtam! :D
2015. máj. 22. 19:12
 2/4 anonim válasza:
Nem kar, mert nem egyetem, csak OKJ-s képesítést ad. Amúgy nem túl jók a tapasztalatok. Egyrészt nagy a fejetlenség, a tanárok nem tudnak fegyelmezni. Nincs egy szisztematikus tantervük, sokszor csak ad hoc módon megy a tanítás. Alap dolgokat nem tanítanak meg. A diákok (tisztelet a kivételnek) sokat lógnak, felkészületlenek, komolytalanok, sokan csak bulinak tekintik az egészet, amivel azokat hátráltatják, akik valóban tanulnának. Az a baj, hogy ugyanez a helyzet a többi tanodában is, csak árnyalatnyi különbségek vannak.
2015. okt. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ha értelmes tanodába akarsz menni, akkor Goór Nagy, Nemes Nagy, vagy leginkább a Pesti Magyar van.

A Théba kamu jellegű, egy csajtól hallottam, aki odajár, meg egy thébás tanártól.

2015. okt. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Thébában, amikor én oda jártam, nem folyt oktatás, csak a rajz tanár volt jó, de én fotós képzésre mentem. A tanárok közül többen elmentek fél év alatt, mert nem kaptak fizetést, a diákokon meg sajtolták be a tandíjat, hogy ne menjen csődbe az iskola. Átvernek csomó jelentkezőt, a honlapjukon olyan tanárokat sorolnak fel, akik régóta nem ott tanítanak. Több tanárt is találtam, aki a RING-ben oktatott engem, ők is tanítottak a Thébában, csak elmenekültek onnan. Mellesleg a RING jobb volt, de azt sem ajánlom jó szívvel. De ott legalább volt valami oktatás. Összességében az OKJ-k többsége nem az igazi, de a Théba a legalja.
2016. febr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!