Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Budapesti Operettszínházban...

A Budapesti Operettszínházban szeretnék színésznőként dolgozni. Hogyan lehetne ez lehetséges?

Figyelt kérdés
A Színművészeti Egyetemen szeretnék majd tanulni (tudom, nagyo nehéz bekerülni, nem ez most a kérdésem), de ha oda járok még felvennének az Operettszínházba? A legtöbb művésznő (a fiatal generáció, pl.: Vágó Zsuzsi, Vágó Bernadett, Jenes Kitti)a Brodway Stúdióban tanult, és az ott tanultak kapják a főszerepeket. Attól, hogy én nem oda járnék, még lehetne esélyem?

2014. máj. 7. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha tehetséges vagy akkor minden esélyed megvan. Járj el nyílt főpróbákra, keress meg embereket, próbálj kérni meghallgatási lehetőséget. Ha nincs referenciád, akkor csinálj (vállalj máshol fellépéseket), mert anélkül azért nehezebb lesz.
2014. máj. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:) És szerinted úgy is van esélyem, hogy nem zoprán vagyok, hanem mezzo? Még kaphatnék így főszerepeket?
2014. máj. 7. 14:16
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha egyből főszerepekre hajtasz, akkor azért hamar el fog menni a kedved tőle. Légy szerény, vállalj el mindent, ragadj meg minden lehetősége, hogy bizonyíts. Ha évekig tart, akkor is. Egy színházban csak azok tudnak megmaradni, akik alázatosak a szakmával szemben. (ez most hülyén hangzott, de így van.)

:)


Amúgy nem tudom, milyen hangnemű főszerepek vannak, annyira nem vagyok járatos a repertoárban, de ha eljutsz odáig, ezt is elmondják majd.

2014. máj. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az elmúlt években senki nem került a Színművészetiről az Operettszínházba. Ennek elég sok oka van, elsősorban az oktatók és a színházigazgató közötti rossz viszony. Szóval valószínű, hogy a stúdióval jobban járnál.
2014. máj. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És mennyire tudsz énekelni? Nem kötekedésből kérdezem, hanem, milyen tapasztalataid vannak? Van esetleg valami videód vagy hangfelvételed, ami megtekinthető? Tánctudás?
2014. máj. 19. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Mindenek elott sok-sok sikert! Nagyon szep tervek.

Csatlakoznek az elottem szolokhoz. Az egyemetrol nagyon nehez, nem veletlen, hogy aki az operettszinhazra palyazik, inkabb kifizeti a tandíjat s tanul a studioban. De meg igy sem 100%os a bekerules.

Az operett ebbol a szemponbol, hasonloan mint a Madach nagyon zart tarsulat, es igen erdekes a bekerules menete, ill. a bentmaradas.

2014. máj. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5/6

Igen, énekelek kórusban. Jövőévtől pedig vagy magánénektanárhoz fogok járni mellette vagy színistúdióba megyek. Egy ismerősömnek nagyon jó kapcsolatai vannak, elvisz pár szakemberhez, hogy megtudjam, ők mit gondolnak. Nos, a táncról pedig: balettezni nem tudok, vékony vagyok, de nem elég hajlékony de keringőt meg ilyesmit azért egy szinten képen vagyok táncolni.

2014. máj. 20. 16:44
 8/10 Kis Macska válasza:
Szia:) hány éves vagy? mert ez sem mindegy! Nagyon időben kell elkezdeni. Szóval pl. Nekem van egy ismerősöm aki amióta az eszét tudja az Opiban akar színésznő lenni. 12 éves kora ót szinistúdióba jár hol nagyon sokat fejlődött és szintén 12 éves kora óta magánénekel(jövőre már Vágó Zsuzsihoz jár majd magánénekelni,megjegzem elég okos döntés több szempontból is) úgyhogy erre belőle kiindulva nagyon keményen kell készülni. És megkérdeztem és azt mondta hogy színműről az Operettbe több ok miatt sem nagyon lehet kerülni.Sok sikert kívánok Neked,és az említett barátnőm is :) puszi:)
2014. jún. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Az elmúlt években senki nem került a Színművészetiről az Operettszínházba."


Ezt mégis, honnan szedted!?!?!?


Dolhai Attila már 3. éves egyetemista kora óta az Operettben játszik, külön szabályt módosítottak miatta.

Peller Anna, Nádasi Veronika, Kerényi Miklós Máté: Dolhai osztálytársai voltak az egyetemen, most mind az Operettszínház tagjai.


Korábban játszott ott még az egyetemi évek alatt Szemenyei János (szintén osztálytársuk), és egyetem után Fila Balázs (osztálytársuk) is.


És persze rajtuk kívül még szintén sokan jöttek a Színműről.

2014. nov. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A Dolhai féle osztály volt az utolsó (majdnem 10 éve), ahonnan még kerültek be az Operettbe, ugyanis az volt az egyetem utolsó operett-musical színész osztálya. Most már csak zenés színész osztály van, ami KERO elmondása szerint nem képez megfelelő,, szakembereket". Sándor Péter játszott Tybalt-ot még egyetemi évei vége felé, de már ö sincs a színháznál( Pécsre szerződött). Ketten a Broadway Stúdió elvégzése után jelentkeztek még a színműre (Brasch Bence és Vízi Dávid). De én is azt tanácsolom,hogy ha mindenképp ott szeretnél játszani, akkor a Broadway Stúdióba menj, vagy jelentkezz egy tehetség kutatóba, aztán ha a színház hírdet nyílt castingot, akkor menj el rá. A legegyszerűbben úgy juthatsz be, ha fiú leszel és elkezdesz táncolni, bár már nem KERO az igazgató, Lőrinczynél meg kitudja, hogy lehet bevágódni.
2014. nov. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!