Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnöki szak mellett gazdasági...

Mérnöki szak mellett gazdasági is?

Figyelt kérdés
Jelenleg a BME-n tanulok vegyészmérnöknek..már az 1. féléves mikro-makroökonómia is nagyon érdekelt, és jobban el tudom képzelni magam a jövőben valamilyen gazdasági területen, mint mondjuk pl egész nap laborban dolgozni. Viszont a vegyészmérnökit mostmár be szeretném fejezni, szóval nagyon merész lenne mellette belekezdeni egy gazdálkodási és menedzsment, vagy alkalmazott közgazdaságtan szakba?
2015. máj. 22. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:
A gazdálkodási és menedzsment szak (bár én nem BME-s vagyok) nem sok köze van a későbbi tárgyaknak a mikro-makro elképzelésekhez. A mikro-makro elméleti közgazdaságtan a Gazdmen, pedig a gyakorlati/üzleti közgazdaságtan egyik szakja.
2015. máj. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mesteren tudsz vállalkozás-fejlesztést meg csomó ilyesmit csinálni, nem kell ehhez másik alapszak.
2015. máj. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha érdekel, akkor vágj bele. Mérnök + közgáz diploma elég komoly. Én GM-es vagyok a BME-n amúgy. Az alk.közgáz és a pénzügy-számvitel a legjobb gazdasági szak. Utána nemzetközi gazdálkodás, és utána a gazdmen.
2015. máj. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!