Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Geográfus szeretnék lenni....

Geográfus szeretnék lenni. Magyarországon mennyire keresettek a geográfusok? Vagy ha azok nem is annyira keresettek, a geológusok mennyire azok? Meg lehet valamelyikből élni? El tudok helyezkedni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:

sztem elég jól lehet vele keresni.a lényeg a suli alatti gyakorlat megszerzése..

de ha itthon nem találsz olyan melót ami tetszene,akkor külföldön 100% h. igen.Keresztanyum élettársa francia,és ő ilyen végzettséggel utazgat a világban,jól megy neki:S

2010. febr. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Én geográfus szakon végeztem egy jó nevű vidéki egyetemen, elég jó eredménnyel, mégsem tudok vele elhelyezkedni. Ha bent tudsz maradni az egyetemen tudományos karrierre vagy ha vannak kapcsolataid, akkor lehet, hogy sikerülne vele elhelyezkedni. Különben esélytelen. Személyes tapasztalat. Ez Magyarország 2010-ben. Talán Pest, de leginkább külföld biztosít lehetőséget. Geológia: ha a MOL-hoz be tudnál kerülni (zseni vagy vagy van ott valakid), vagy tudományos karrier. Geológia különben nem igazán keresett Mo.-n: nincsenek hegyek, vulkánok stb. Max. esetleg ilyen építésföldtani dolgok. De nem egyszerű elhelyezkedni sajnos.
2010. febr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem ismerősöm tájfutott, innen jött a geográfus szak. Beszélt nyelveket, így mielőtt megkapta a diplomáját, egy cég már leszerződtette a GPS navigátorok térképeinek készítésére. Most külföldre jár ki dolgozni projektekre, és itthon él. Szóval van rá példa, hogy el lehet vele (igen jól) helyezkedni.
2010. febr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
80%
Persze a szakiránytól, specializációtól is függ az elhelyezkedés. GPS-es cégek is inkább csak Pesten vannak hazánkban, tehát vidéken azzal se sokra mégy. Pest vagy külföld.
2010. febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos én is ezt hallottam,h itthon nehéz vele elhelyezkedni,de én úgy vagyok vele,h minden csak a pozitív beállítottságtól függ. :)
2010. febr. 26. 11:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A geológia leginkább az építkezéseknél számít most. Engem tanított egy geológus előző félévben, pl a mátyás templom felújításáben is segített vmit. Meg volt külfödön is egy ideig valami vasútnak próbált utat törni a sziklában biztonságosan.


Ez más, de hasonló kicsit:

A mérnökgeológia nem érdekel esetleg? (BME- építőmérnöki kar, NEM építész) Vagy ha a GPS érdekel akkor jöhetsz szintén építőre geodétának. Ha ezt elvégzed, akkor előre borítékolom, hogy lesz állásod. Valószínűleg milliomos nem leszel soha, de a családod el tudod mjad tartani.

Ha érdekel, akkor dobj nyugodtan egy emailt, én most végzem, tudok még mesélni, vagy adok pár linket a tárgyakról, stb.

2010. febr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Geográfus (BSC)-vel Mo-n nem lehet elhelyezkedni, ezt biztos állíthatom (tapasztalat). MSC-vel már jobbak az esélyek, de úgysem rózsás.


A geológiával elhelyezkedni 2 irányban lehet, vagy a tudományos világ (PHD, tanítás, múzeum stb.) vagy a még működő 1-2 bányánk valamelyikében. Összegezve, az elhelyezkedés nehézkes, és keveseknek jön/jöhet össze.


Fentebb írta valaki rokona GPS navigátorokat gyártó cégnél térképezett geográfusként, nos én ezt kétlem. Sztem a rokona térképész lehetett, vagy földmérő, esetleg térinformatikus (mindegyik külön egyetemi/főiskolai szak). A geográfus ugyanis a térképezést, csak érintőlegesen veszi (néhány tantárgy, illetve terepgyakon 1-2 méricskélés).

2011. márc. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok! Találtam a témáról egy hitelesnek tűnő összegzést a blogeo blogon. Itt eleg jol leirjak a szak elonyeit / hatranyait.

blogeoblog.wordpress.com

2015.02.15 bejegyzes

2015. jan. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!