Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » TANÁROK! Az első tanítási nap...

TANÁROK! Az első tanítási nap előtti napon mi szokott történni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy elég fura kérdésem lenne. Tanárnak tanulok, és szeptembertől kezdem a féléves gyakorlatomat egy gimnáziumban. Úgy tudom, részt kell már venni az augusztusi értekezleteken is, szóval nem csak szeptemberben kell először megjelenni az iskolában. Erről bővebb infót azonban csak augusztus elején fogunk kapni.


Nekem az lenne a kérdésem, hogy idén ugye szeptember 1-jén (kedd) kezdődik a tanév, nem hétfőn? És aug. 31-én, hétfőn mi szokott történni az iskolában, a tanároknak mi dolguk van akkor? Be kell menni a suliba?


Csak azért kérdezem, mert nekem előtte hétvégén lenne egy elég fontos családi esemény (bátyám esküvője) Németországban, és csak hétfő délután tudnék visszaérni Pestre. Ezért a hétfői iskolai eseményeken nem tudnék részt venni. Persze az esküvő nekem fontosabb, de nem tudom, hogy néznének rám, ha rögtön az elején kihagynék egy napot a gyakorlatból...


2015. máj. 26. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk aznap csak évnyitó van, minden mást lerendezünk előző héten.
2015. máj. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bizony, a tanároknak már augusztusban jelenésük van a munkahelyükön.

Jelezd az igazgatónak a helyzetedet, aztán kiderül, az adott iskolában miként reagálnak majd .

2015. máj. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igen, tudom, hogy augusztusban lesz kezdés, az előtte lévő héttel nincs is probléma, ott tudok lenni. Csak erről az egy hétfőről lenne szó - nem tudom, aznap lesz-e valami, ami miatt nekem tanárjelöltként feltétlenül be kell mennem az iskolába.


Persze mielőbb szólnék az igazgatónak/vezetőtanáromnak, csak sajnos augusztusban derül ki, hogy egyáltalán melyik iskolába osztanak be...

2015. máj. 26. 11:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahol beosztanak, ott is jelezhetnéd a problémádat.
2015. máj. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!