Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztatlan tanárira kell...

Osztatlan tanárira kell alkalmassági vizsga, pl. ha a Harry Potterről beszélnék mit mondjak róla?

Figyelt kérdés
Szabadon választott szövegről beszámoló, értékelés. Hogy mit tanít, hogyan tanít, kinek/kiknek tudja a legeredményesebben átadni.

2015. máj. 26. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Melyik suliban szeretnéd ezt ellőni? :D
2015. máj. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
PPKE
2015. máj. 26. 22:00
 3/11 anonim ***** válasza:
A fővárosban ilyen komolyan veszik az alkalmasságit? Amelyik osztatlan tanári alkalmassági vizsgás kérdést olvasom, mindenki a könyvek miatt aggódik, persze a fővárosi egyetemeken való szerepléssel egybekötve. :D
2015. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

talán ne beszélj a Harry Potterről egy egyetemi felvételin

jézusom..

én imádom a HP-t, tetkóm is van róla, komolyan nagyon nagy élmény volt olvasni, de a szórakoztató irodalomnak eme részét (HP, piros pöttyös könyvek, más fantasy) nem igazán szeretik a tanárok, főleg az egyetemi tanárok

nem magamtól találtam ki, ezt nekem egy egyetemen tanító tanár mondta, mikor felkészített az emelt magyarra


ha nem akarsz kötelezőt, akkor inkább Zabhegyező vagy hasonló értékelhető könyvről beszélj, Ne bántsátok a fekete rigót, Száll a kakukk fészkére, Úton, A parfüm stb.

2015. máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vagy ott az Iskola a határon. Nagyon szórakoztató könyv, és szerintem rövidítve is el tudod még olvasni. Úgy is azt fogják kérdezni, hogy a tanár milyen szinten jelenik meg a műben, és hogy milyen pedagógiai helyzetet tudnál kiemelni belőle, és hogy mi a véleményed róla.

Olvasd el rövidítve. Úgy se a tartalmát kérik majd. Nem irodalom érettségin fogsz részt venni. :)

2015. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Nyugodjon le mindenki, a Harry Potter az alkalmassági ajánlott könyvlistájában van benne. :D

Van köztük több novella is vagy mondjuk Karinthy is... Én azokat választanám inkább, de lehet választani, hogy könyvről beszélsz vagy pedig a szituációs feladatok között választasz.

2015. máj. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jobban járnál magyar szépirodalommal. Lehet, hogy bekerült az ajánlottak listájára, de az alkalmasságin jelenlévők nem biztos, hogy jobban kedvelik, mint a hagyományos iratokat.
2015. máj. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Ne menj tanárira.

Köszi a felnövő generáció nevében.

2015. máj. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Miért ne menjek? Mi bajod van velem? -.-
2015. máj. 28. 23:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Én kortárs műről beszéltem és nagyon örültek neki, hogy véégre valaki nem a szépirodalomból példálózik.:)
2015. máj. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!