Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME vagy az ELTE nehezebb?

A BME vagy az ELTE nehezebb?

Figyelt kérdés
A Matek, vagy az Infó érdekelne a két egyetem közül valamelyiken.. Viszont ha nem szükséges, nem szopatnám magam fölöslegesen.. Melyik szakot hol könnyebb elvégezni? Hol szórják jobban ki a népet? Van különbség abban, ahogy a két egyetemen az előadások/gyakorlatok folynak? Átlagban mennyi ZH esik egy félévben egy tárgyra? Kötelező bejárni? Terheltebbek az egyik egyetemen a hallgatók, mint a másik egyetemen? Őszi, tavaszi szünet van mindkét egyetemen?

2015. máj. 27. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A BME-n mérnökinformatikus szak van, az ELTE-n programozó informatikus.


Amúgy nagyvonalakban annyi a különbség, hogy a BME-n inkább gyakorlati, az ELTE-n inkább elméleti az oktatás

2015. máj. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1-es

Köszi, ezt már más forrásból hallottam/olvastam amit írtál, ezért is érdekelnének a fenti infók, hogy kicsit árnyalják a képet...

2015. máj. 27. 16:41
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Én azt olvstam, hogy általában 5-10% fejezi be csúszás nélkül az egyetemet.
2015. máj. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2-es

Köszi, ezzel is tisztában vagyok..

A fenti kérdésekről nincs valami infód?

2015. máj. 27. 20:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Ööö. Hát ugye a bejárás az az előadásoktól függ. Szerintem nagyjából ugyanannyi ZH-k lehetnek. Hát a BME-n van fizika és sok gyakorlat mert az mérnökinfo képzés, míg az ELTEn prog.tervező info van ami csak matek és az is általában elmélet. Bizonyítások és a többi.

Megtanít mindkettő programozni, de eléggé más. Szerintem inkább azt döntsd el, hogy inkább elméletet akarsz tanulni és a gyakorlatot háttérbe szorítani vagy ennek "ellentétjét" ink.

2015. máj. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Én proginfós első éves vagyok az ELTE-n arról tudok neked mesélni. Az tényleg igaz, hogy kevesen végzik el, nálunk talán a felvetteknek a kb 1/4-e ha el tudja végezni 3 éven belül. Nálunk diszkrét matematematika a szóró tárgy, utána pedig az analízis nyirbálja egy kicsit az embereket. A progos tárgyak az első félévben lájtosabbak, ott még csak az alapokat tanítják meg. Első félévben, ha csak a kötelező tárgyakat veszed fel, akkor egy tárgyra átlagban két zh esik. Az előadásokat a vizsgaidőszakban kérik számon. Vannak olyan előadások ami katalógusosak, de a többségében nem azok. Itt inkább a gyakorlatok azok amiket szigorúbban vesznek, három hiányzás után automatikusan veszett fejsze nyele.

Annyira nem terhelő az ELTE már ha érted a matekot. Ha nem, akkor szívni fogsz, viszont ha jó vagy belőle és még emelt matekot is tanultál akkor könnyebb lesz.

Azt nem tudom a BME milyen. Pletykák keringenek, hogy a mérnökinfó keményebb, és szívatósabb, de ebben már nem vagyok biztos.

2015. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!

És TTK Matematikáról tud valaki infót?

2015. máj. 28. 19:05
 8/11 anonim válasza:
53%

Szia!


Mérnök infós vagyok a BME-n. Félévente legalább 2 ZH/tárgy, ha több kredites és nincs vizsga lehet 3 is. (vizsgából amúgy 4/félév van, kivéve a 2. félévet, ott analízis szigorlat van + 3 vizsga) Itt van pl. a mostani félév ZH rendje:

[link]


Őszi/tavaszi szünet nincs, minden munkanapon van oktatás (szombati munkanapokon is):

[link]


Egyébként maga a képzés nem olyan nehéz, ha becsületesen tanulsz és bejársz előadásra és gyakorlatra. Első félévben még kötelező bejárni gyakorlatokra, második félévtől azonban már nem.

2015. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én az ELTE matek Bsc-re járok. Ha még aktuális a kérdés akkor nyugodtan írj
2015. szept. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

BME nehezebb..

De ne legyenek illúzióid.. Az ELTE sem egyszerű.

2015. szept. 12. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!