Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha most költségtéritéses...

Ha most költségtéritéses képzésen vagyok, jövőre jelentkezhetek államira?

Figyelt kérdés
Most fizetős szakon vagyok, de jövőre szeretnék jelentkezni egy másik szakra ehelyett, annak viszont elérném az állami ponthatárát.
2015. jún. 2. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, a finanszírozási forma felvételkor dől el (és 1 évre szól). Nincs olyan szabály, hogy aki már volt fizetősön, soha többet nem lehet államin. Nyilván ez akkor igaz, ha még nem merítetted ki a 12 féléves keretedet.
2015. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Es ha eddig 2 evig voltam fizetoson, akkor 6 vagy 4 evig lehetek allamin?
2015. jún. 3. 08:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha fizetősön voltál, az nem befolyásolja a keretedet. A 12 féléves keret csak az államilag támogatott (állami ösztöndíjas) félévekre vonatkozik.

Ha még soha nem jártál államira, akkor még megvan mind a 12 féléved. Viszont egy képzésen nem használhatod el feltétlenül mind a 12-t. Maximum a képzés mintatanterv szerinti hossza + 2 félév. Tehát pl. egy 7 féléves BSc képzésre max. 9 állami félév használható fel, utána mindenképp fizetni kell a következőket. (És összesen még fizetősön sem járhatsz tovább, mint a képzés hosszának kétszerese, vagyis ebben a példában 14 félév.)

Ide tartozik, hogy ha olyan szakra jársz, ahol a mintatanterv szerinti képzési idő legalább 12 félév (pl. orvosi), akkor a 12 féléves kereted 14-re emelkedik.

2015. jún. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!