Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » CAD-CAM informatika képzés,...

CAD-CAM informatika képzés, melyik a legjobb iskola hozzá?

Figyelt kérdés
Szeretném elkezdeni a CAD-CAM informatikát, és fontos lenne számomra, hogy gyakorlatorientált legyen, főképp a CAM és a CNC programozás részét tanítsa meg jól érthetően, a tanfolyam ára csak másodlagos, de szeretnék minőségi, és tényleg hasznosítható CAD, CAM, CNC szaktudást szerezni. Sokan az NCT akadémiát ajánlották, valószínű az lesz a befutó, viszont csak szeptembertől indul ott tanfolyam. Más lehetőség Budapesten nincs, ahol hasonlóan minőségi oktatásra lenne esélyem?

2015. jún. 3. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
ez egy ertelmetlen kepzes.
2015. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
miért az?
2015. jún. 3. 13:36
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

A CAD-del kapcsolatos feladatok elso sorban mernoki feladatok.


A CAM-es munkak nagy resze is az. A CNC programozas meg nem er semmit technologiai tudas nelkul, a gepi forgacsolas az egy onallo szakma, aminek a kiegeszitoje a CNC-programozas.


De a komplexebb feladatokat ahogy irtam ott is mernokok csinaljak.


Nem latom azt a munkakort, ahova ez a vegzettseg jo lenne. Te hany ilyen allashirdetest lattal mar?

2015. jún. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Úgy van, ahogy az előző válaszoló már leírta. Röviden: ez a képzés önmagában semmit nem ér, mással együtt meg fölösleges.


Az, hogy megtanítanak egy CAD rendszer használatára, annyit jelent, hogy fogsz tudni 3D modellezni és műszaki rajzot készíteni (legalábbis jó esetben). Ez viszont csak eszköz egy mérnök kezében, gyakorlatilag egy nagy tudású, modern ceruza, semmi több. A tervezés viszont nem csak abból áll, hogy az adott dolgot le tudd rajzolni, amögé tényleges mérnöki tudás kell, amit itt nem kapsz meg. Ha meg elvégzel egy gépészmérnöki szakot, akkor ott úgyis ugyanúgy megtanulod a CAD-et, tehát ez a képzés már fölösleges.

CAM-nél ugyanez. Bár gondolom ezen a képzésen is van valami forgácsoláselméleti alapozás, de az édeskevés ahhoz, hogy értsd mit miért csinálsz a programban. Ha meg gépi forgácsoló akarsz lenni, az meg egy más képzés, nem a CAD-CAM.


Még annyi, hogy én úgy tudom, hogy a CAD-CAM-et amúgy is csak akkor tudod elkezdeni tanulni az NCT-nél, ha már a gépi forgácsoló képzést végigjátszottad, de lehet, hogy tévedek.

2015. jún. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor hol érdemes tanulnom, ha ez a CNC programozás, meg CAD-CAM tervezés gyakorlata érdekel? csak egyetemen érdemes? BME-n tudtommal elég kevés ilyen tárgy van, meg azok is inkább elméletiek, keveset engednek a gép elé.
2015. jún. 4. 12:30
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Egyetem. Aztan geptervezoi vagy gepgyartas szakiranyba mesz, a szoftvereket meg megtanulod. En sem tanultam soha sem Catia-t sem Pro/e-t az egyetemen, aztan megis abban terveztem/tervezek, mert a ceg ahol dolgozom elkuldott egy tanfolyamamra aztan kesz.
2015. jún. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én most vizsgázok, és ez egy fos szakma. Már alapból úgy, hogy minden munkához oda van írva, hogy mérnök, mérnök, mérnök, mérnök. Vagy hasonlók, vagy mehetsz gombnyomogatónak havi 80 000 ért, az is lehetséges. Úgy mind CAD-CAM informatikus OKJ képzés tudod miből áll? 70% informatika, hálózatépítés egy kis programozás egy kevés hardver 30% tömény gépészet rögtön bele a közepébe, elvárt, hogy tudd a sok gépész fogalmat persze, és a vizsga 80% a gépészet. Szóval fantasztikusan kivitelezett. Nekem pár nap múlva lesz az utolsó vizsgám, a bizonyítványt szépen berakom majd a billegő asztalom alá végül is két évembe került, hogy megkapjam az asztaltámasztékot.
2015. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Abban egyet értek az előttem szólókkal, hogy forgácsolási és gyártástechnológiai ismeretek nélkül önmagában nem sokat ér a CAD-CAM tudás a CNC-s szakmában, viszont az nem igaz, hogy csak a mérnökök használják ezeket a szoftvereket. Ott, ahol egyedi gyártás van, igenis magasan kvalifikált CNC programozáshoz is értő szakmunkásokra van szükség, akik bonyolult térbeli formákat is elő tudnak állítani CAM-es programozás segítségével, és bizony nem hátrány, ha értenek a CAD-hez is, ha adott esetben nekik kell megrajzolni egy-egy testmodellt a kapott papír-rajz alapján, hogy aztán akár 3D-s felülethez is tudjanak szerszámpályát generálni. Én már a harmadik ilyen típusú munkahelyen dolgozom CNC marósként, főiskola nélkül úgy, hogy a tudásom nagy részét autodidakta módon, otthoni gyakorlással, és a kollégák némi támogatásával szereztem meg...

Tehát az alap a gyártástechnológiai és forgácsolási ismeretek megszerzése, amit egy ilyen szakirányú szakközép iskolában is megszerezhetsz, és csak utána, vagy vele együtt a CAD-CAM képzés.

Megjegyzés: Olyan munkahelyen is dolgoztam már technológusként, ahol szükség volt CAD-tudásra (SolidEdge, AutoCAD), de nem forgácsolással foglalkozott a cég, hanem lemezmegmunkálással, jelesül: lézervágással, vízsugárvágással és stancolással, amikhez ráadásul speciális szoftverek voltak, tehát semmilyen iskolában nem tanítják, ezért ezeket csak ott a helyszínen lehetett begyakorolni. Ezen a helyen csak minimális fémipari ismeretekre volt csak szükség ahhoz, hogy ellássam a munkakört, így itt a legfontosabb a CAD-es ismeret volt, és hajlandóság a további szoftverek megismerésére.

2015. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!